Чиновники пропонують родинам, в яких згоріли будинки від попадання снарядів, 3 варіанти компенсації за втрачене житло.
Про це Gazeta.ua розповів власник спаленого будинку боєприпасом Олександр Ковальчук.
"Дають гроші, а ми своїми силами будуємо. Другий варіант – держава сама цим займеться. Третій - знаходимо будинок, який буде рівноцінний нашому", - говорить Олександр Ковальчук із села Павлівка.
Вартість будинку Ковальчуків - 25 тисяч доларів. Приблизно такий можна купити у цьому ж селі.
"Йде зима. Найоптимальніший варіант – все ж купувати будинок. Подібний продається в центрі села. Недалеко – автобусна зупинка. Є меблі. Тільки заходь і живи. Але за неї хочуть 35 тисяч. Переговорю з власником. Може, знизить ціну. Це згарище треба аж до фундаменту валити і все вивозити. Тим більше батьки вже не перенесуть будівництва", - пояснює чоловік.
З кожною сім'єю проговорять більш вигідний варіант компенсації.
"Хто залишився без житла, запропонували гуртожиток. Це 12 сімей. Але вони відказались. Їм краще жити у родичів і сусідів. Буде по різному вирішуватись. Може, справді хтось захоче купити квартиру. Хтось забажає отримати будматеріали, - говорить голова Калинівської райради Василь Поліщук. - Реально чіткої системи повернення компенсації немає. Зараз все відбувається хаотично. Зараз людям без підпису даємо по 3-7-10 тисяч на допомогу".
Чиновники просять не губити чеки за куплені будівельні матеріали. Обіцяють повернути гроші.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Ми всі знали, що арсенал рване" - показали жахливі руїни на місці будинків
26 вересня вибухнув найбільший склад боєприпасів в Україні — 48-й арсенал Міністерства оборони. Розташований поблизу райцентру Калинівка на Вінниччині. Близько 22:00 там розірвалися перші артилерійські снаряди.
За ніч евакуювали більше 28 тисяч жителів міста Калинівка та сіл Павлівка, Сальник, Медвідка, Дорожне, Стрижавка. Повернулися до домівок за 2 доби. Дехто застав замість своїх будинків згарище.
Коментарі