Збори релігійних громад мають проходити лише за участю жителів села.
Також можуть бути присутні прихожани, які відвідують цей храм, але не мешкають у селі. Саме вони мають вирішувати чи залишатись у Російській церкві чи переходити у нову Українську церкву.
"Після випадку у селі Лукашівка Літинського району, де священик Московського патріархату привіз чужих людей з інших сіл, то треба справедливо проводити збори. Точно за такою схемою відбулися збори у селі Вінницькі Хутори. Теж навезли людей автобусами. На майбутнє зібрання релігійної громади має відбуватися виключно за паспортами. Так буде розумніше. Якщо люди ходять в храм із сусідніх сіл, то теж можуть прийти. Як-не-як, а прихожани один одного знають. Це рішення має прийняти виключно релігійна громада села. На збори не повинні приїжджати чужі віряни та священики. І незалежно з якого боку: чи то з наших, чи з Російської церкви. Не повинно бути зовнішнього тиску", - пояснює Gazeta.ua секретар Вінницької єпархії Православної церкви України Владислав Демченко.
У Вінницькій області уже приєдналося 24 парафії. Ще 20 парафій визначаються.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Священики привезли "заїжджих" вірян, щоб зірвати голосування за перехід до ПЦУ
Вінниччина займає перше місце в Україні за кількістю парафій, які приєдналися до Православної церкви України.
Президент України Петро Порошенко сказав про це під час промови у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Вінниці. Туди привіз Томос про автокефалію у неділю, 13 січня.
Коментарі