6−8 вересня у Львові пройшли Дні європейської спадщини. Гості і львів'яни побачили маловідомі об'єкти міста, або такі, що зазвичай закриті для відвідувачів. Захід привернув увагу до культурної спадщини та розвитку сучасного суспільства.
Цьогорічна тема Днів — "Мистецтво і розваги львів'ян в часи без інтернету". Охоплюється проміжок часу від заснування Львова і аж до 90-х років минулого століття.
"Ми часто ходимо вулицями і не помічаємо цієї краси, а тим більше – не цікавимося, як це було створено. Тому такі лекції чи екскурсії є дуже пізнавальними саме для львів'ян", – розповідає директорка департаменту розвитку Наталія Бунда.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Архітектор, який забудував Львів": відкрили виставку про Івана Левинського
У відвідувачів була можливість потрапити на екскурсії за лаштунки цирку й театрів. На екскурсію у Львівський цирк було особливо багато охочих.
Будинок цирку збудований у 1969 році за проектом архітекторів Адольфа Бахматова і Михайла Каневського. Зараз при цирку діє дитяча студія, відбуваються виступи місцевого та гастрольних циркових колективів.
"Наш цирк входить до так званої "Великої сімки" цирків України - каже директор цирку Роман Пришляк. Допомагає проводити екскурсію закладом. На головній арені тренуються акробати над встановленим водним басейном. Тут виступатиме цирк на воді "Ватерленд".
"У штаті цирку - 140 людей. Є ветеринари, технічні працівники. дресерувальники, музиканти і ще багато інших спеціальностей. Це велика родина, тут один від одного залежимо". - каже директор.
На Днях європейської спадщини пройшли лекції про святкування Дня міста в різні епохи, розвиток фотографічного мистецтва, відпочинок львівської інтелігенції та розваги в часи війни, повітроплавання, та про перший у місті кегельбан.
26 березня у львівській "Пороховій вежі" відкрили виставку "Іван Левинський. Імпульс" про архітектора, промисловця, громадського діяча, професора Івана Левинського. Найкращі споруди Львова - це його роботи. У місті відзначають Рік Левинського.
Коментарі