У селі Заворскло на Полтавщині фермер 38-річний Володимир Троцько встановив на своєму подвір'ї 4-метровий пам'ятник Карлу Марксу. Раніше монумент стояв біля сільського будинку культури.
"Коли вийшов закон про декомунізацію, ми мусили демонтувати пам'ятник. Але хотіли зберегти його. Тому списали, організували маніпулятор і перевезли до Володимира Троцько. Заплатили близько 700 гривень за транспортування. Самі б не впоралися, бо він важить 8 тон" - сказав сільголова Заворскло В'ячеслав Сологор, 50 років.
Скульптура Маркса простояла в громадському місці 45 років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пам'ятник Дзержинському в'язні переробили на Максима Кривоноса
"У нас колись був колгосп імені Карла Маркса. Саме в той час проводили газ, робили дороги. Мені стало жалко пам'ятник, коли його почали видьоргувати краном "із корінням", - зазначив Володимир Троцько.
Фермер не вважає Маркса революціонером. Пропонував залишити пам'ятник біля будинку культури і пофарбувати одяг радянського діяча в українські національні кольори.
"Років через 10 його ніхто не згадає. Буду казати, що то скульптура мого дідуся. Мені пропонували його продати, приїздили покупці, але я відмовився. Збережу пам'ятник для нащадків", - додав Троцько.
В селі Кубей Болградського району на Одещині місцева влада відремонтувала пам'ятники Володимиру Леніну та Михайлу Калініну. Замість демонтажу монументи пофарбували. Активісти звернулися до прокуратури. Загалом під час проведення декомунізації в Україні демонтували 1320 пам'ятників Леніну та більше тисячі пам'ятників іншим особам тоталітаного режиму.
Коментарі
1