В Одесі та Одеській області море позеленіло через розмноження мікроскопічних організмів ціанобактерій Nodularia spumigena.
Вони виділяють отруйні речовини, повідомило видання BBC Україна.
"Перше – солоність води зменшилася, інтенсивність цвітіння – збільшилася. Друге – забруднення біогенними елементами: це мінеральні добрива, азотні добрива полів, миючі речовини, недостатньо добре очищені стоки міста, які потрапляють в море після злив", - пояснив біолог та керівник громадської організації "Зелений лист" Владислав Балинський.
"Ці мікроорганізми поглинають весь кисень з води і тому гине вся живність. Таке вже було в Одеській затоці в 2010 році – масова загибель всього живого. Тоді навіть всі мідії загинули. Це екологічна катастрофа великого масштабу. Це дуже серйозно може позначитися на екології міста Одеси", - розповів Балинський.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки коштує відпочинок на найпопулярніших курортах України
Офіційно міська влада купатися у морі не заборонила, проте екологи не радять цього робити, адже при контакті зі шкірою можливий розвиток алергічних реакцій.
Екологічна інспекція Кримсько-Чорноморського округу заявила, що контролює ситуацію.
"За результатами аналізів в зонах накопичення водоростей були встановлені підвищені рівні завислих речовин. Інші хімічні показники забруднюючих речовин знаходяться нижче рівня гранично – допустимих концентрацій для морської води", - написали на сайті екологічної інспекції.
Цього року відпочинок на морських курортах подорожчав в середньому на 17-20%.
Найдорожчими залишаються курорти в Одесі. Номер на двох на березі моря обійдеться від 4 до 8 тисяч гривень.
Коментарі