1 листопада, у День всіх святих вшановують пам'ять померлих. З квітами і свічками люди йдуть на кладовища, щоб помолитися за тих, кого вже немає серед нас.
На Личаківському цвинтарі, який є найстаріший у Львові, засвітили тисячі свічок. Небайдужі львів'яни принесли лампадки не лише на могили своїх близьких, але й на останні пристанища незнайомців.
До акції приєдналися адміністрація кладовища і Польське консульство у Львові. Чиновники посприяли щоб запалити свічки в покинутих склепах і на польському цвинтарі орлят. На могилах полеглих в українсько-польській війні 1918-1919 років сьогодні відбулася щорічна українсько-польська Молитва примирення.
Також люди несли свічки до могил воїнів, загиблих в АТО та активістів, яких розстріляли під час Революції Гідності.
Палаючі свічки асоціюються з душами померлих, які живі, поки їх не забули. Старі люди кажуть, у поминальний день є зв'язок живих з померлими. Переконані: померлі чують молитви і покаяння живих.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На цвинтарі для атеїстів не можна ставити хрестів
Християнське свято Дня всіх святих має глибоке язичницьке коріння. Близько двох тисяч років тому кельтські племена в цей час відзначали свято Самайн. Вважалося, що душі померлих цього дня повертаються до своїх домівок і вимагають жертовної їжі у живих. Приблизно в цей же час стародавні римляни відзначали свято - Фералії, присвячене пам'яті покійних. Такий збіг дат сприяв збереженню традиції поминання померлих і після поширення християнства.
Як повідомлялося, 31 жовтня активісти вшанували пам'ять поляків, похованих на польському цвинтарі. У селі Смереківка Перемишлянського району Львівської області на їхніх могилах запалили лампадки.
Коментарі