25 липня 2016 року з'явилися деталі у справі побиття меморіальних дошок воїнам АТО у Полтаві. Київський райсуд міста дозволив прокуратурі доступ до даних мобільних операторів за 28-29 травня. Саме в цей час вандали пошкодили три дошки та біля однієї з них загубили червоно-чорний телефон Nokia X2-00.
Про це повідомило видання "Полтавщина".
В телефоні була сім-карта з номером 095-685-25-58. Зловмисники побили меморіальні дошки, що вшановують пам'ять атовців Антона Грицая, Сергія Лимаря та Олександра Мочалова. На час судового рішення 2 з 3 дошок відновили.
У вересні минулого року в мережі поширилося відео, де анонімна група "Полтавські месники" взяла на себе відповідальність за нові побиття дошок та інші провокації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікар бойовиків буде приймати пологи в українок
"Привіт, земляки великого письменника Котляревського. Вже 2 роки, як ми з вами спостерігаємо так зване АТО і наїлися по саме "не хочу" всіма цими вигаданими героями і мерзотниками. 11 вересня 2016 року група наших активістів у різних точках міста здійснила акцію відплати. Нами знищені меморіальні дошки ґвалтівникам, мародерам, вбивцям невинних і беззахисних людей похилого віку, які були звірами на Донбасі. Це тільки початок. Звертаємося до ще живих бійців АТО. Нехай кожен з вас згадає, які злочини він встиг скоїти проти своїх братів з початку каральної операції. Відплата буде рівнозначною. Чи впевнені ви, що ваші близькі ще почувають себе добре і у них все в порядку? Ви ще сподіваєтеся, що, так звані, правоохоронні органи та спецслужби зможуть вас захистити? Завдяки їх бездарності ми існуємо і вільно здійснюємо свої плани", - сказали "Полтавські месники".
Сьогодні акти вандалізму в Полтаві трапляються зрідка.
"Всі дошки поновили. Більшість зробили антивандальними. Біля кожної постійно чергують поліцейські. Але винних так і не знайшли. Поліція має стратегічну зачіпку: зловмисник — лівша. Правоохоронці кілька осіб підозрювали у цій справі, допитували, стежили. Якісних результатів не досягли. Впіймали на гарячому тільки чоловіка, який вкрав прапор з Алеї героїв на міському кладовищі. Він отримав 14 діб за хуліганство, про сепаратизм навіть не йшлося", - зазначив Юліан Матвійчук, депутат міськради.
В травні 2016 року у Полтаві відкрили пам'ятник гетьману Мазепі. Перед презентацією вандали намагалися його підірвати, а в червні - облили жовтою фарбою. Поліція не реагувала, оскільки пам'ятник не перебував на обліку жодної організації. Завдяки активістам у 2017 році монумент взяла на облік Полтавська облрада. Незабаром біля нього мають встановити освітлення та відеокамери.
Коментарі