Вода в Чорному морі перетворюється на зелений кисіль через зміну клімату, опріснення, аномальні температури, каналізаційні скиди. Якщо так продовжуватиметься далі, то море може загинути за 10-20 років.
Про це Gazeta.ua розповів еколог Артур Микита.
"Якщо буде таке ж навантаження і природа не встигатиме відновлюватися, морю залишається 10-20 років. Сірководень може піднятися із глибин, і море тільки від цього зможе померти. Вся Україна "цвіте". У всіх водоймах країни такі "цвітіння" й помирання водойм. Гине риба, гинуть живі організми. Такого жаху ще ніколи не було. Ріки, озера, ставки - все загниває. Чорне море і так найбруднішим вважається".
"Цвітіння" води відбувається через низку факторів. Одна із причин - зміна клімату.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одеські пляжі стали небезпечними для відпочинку
"В Одесі це яскраво помітно останні 2 роки, оскільки кількість опадів, яка повинна випадати із зими до літа, випадає за 2-3 тижні першого місяця літа або навіть у травні. Відбувається значне опріснення. Плюс аномальні температури. Останніми днями, мені здається, до 50 градусів тепла було на сонці. А ще ж змивання дощами із сільськогосподарських угідь мінеральних добрив, пестицидів, агрохімікатів, скидання в річки та море мийних засобів", - пояснює Микита.
Проте є й гарні новини: завдяки вітру ситуація в Одесі трішки змінилася на краще.
"Є такі згінно-нагінні явища. Це коли вітер дме з одного боку в інший, від чого переміщуються водні маси. Холодна вода підступає, очищається, а воду згори зганяє в море. Тому останні кілька днів море було чисте".
Тиждень тому Держпродспоживслужба Одеської області через цвітіння води в Чорному морі просила людей, особливо дітей, не купатися та радила не вживати морську рибу, мідії, що виловлені в одеському прибережжі та причорноморських лиманах.
Коментарі