Із понеділка розпочався новий навчальний рік. Про роботу закладів освіти Гайсинщини і нововведення у цій галузі спілкуємось із начальницею районного управління освіти, фізичної культури та спорту Валентиною Шрамко, 45 років.
Як цього року минув моніторинг готовності навчальних закладів району?
– Усі заклади готові до початку нового навчального року. Це 21 дитячий садок і 29 закладів загальної середньої освіти. Всюди ошатні класи, коридори, чисто, оновлено. Є відповідне методичне наповнення.
Що можете сказати про введення реформи Нової української школи на Гайсинщині?
– Район повністю готовий до впровадження Нової української школи. 529 першокласників сіли за парти цьогоріч. Для них школи повністю забезпечені навчально-технічною базою, стовідсотково закуплені одномісні парти. На перші класи придбано 29 комп'ютерів, 8 проекторів, є новий дидактичний матеріал. За сприяння адміністрацій шкіл, учителів і спонсорів обладнані сучасні класні кімнати. Також кожен першокласник Гайсинщини отримав подарунок від влади району. Це книга "Велика енциклопедія про все на світі". А всі вчителі перших класів пройшли відповідні курси й отримали посвідчення на освітній платформі "EdEra".
Яка цього року ситуація з кадровим забезпеченням навчальних закладів району?
– Уже не перший рік школи самостійно набирають вчителів на роботу. Була проблема нестачі вчителів фізики, фізичної культури, трудового навчання для хлопців. Та вже запрацювали всі школи і кадрами забезпечені.
Чи зможуть невакциновані діти відвідувати навчальні заклади Гайсинщини?
– Відповідно до всіх законодавчих актів, такі діти не повинні відвідувати навчальні заклади, за винятком тих, яким щеплення протипоказані. Ми співпрацювали з лікарнею, й нам дали пояснення, що є діти, які не підлягають вакцинації. Їх у нашому районі одиниці, і вони отримали відповідні довідки. Решта дітей вакциновані. Не було скарг, що когось не прийняли. Всі приступили до навчання. Так, у деяких дітей порушений календар щеплень, але їх приймають до школи, і через певний період вони будуть повністю вакциновані.
З 1 вересня усі охочі зможуть навчатися вдома. Чи є в нашому районі бажаючі отримувати сімейну освіту?
– Так, директори шкіл розповідали, що бажаючі є. Зараз триває оформлення документів у напрямку сімейної освіти. Це доступна форма навчання, особливо для батьків дітей початкових класів. Можливо, для декого буде зручніше здобувати освіту вдома і проходити атестацію на базі навчального закладу, який вони оберуть.
Одним із нововведень є мережева форма навчання. Що це?
– Це така форма, коли окремі уроки зможуть проводити викладачі позашкільних навчальних закладів та гуртків, експерти різних організацій. Мережева освіта дає надію, що в школи прийдуть бізнес-тренери, юристи, психологи, інструктори автошкіл, митці, у яких є методики підвищення креативності. Хоча й раніше такі фахівці зустрічалися з дітьми, проводили майстер-класи. Ми продовжимо з ними співпрацю. Але зараз вивчаємо питання, аби організувати мережеве навчання відповідно до чинних документів. А поки що викладачі позашкільних закладів освіти залюбки зустрічаються зі школярами, проводять заняття й рекламують свої гуртки.
Дякую за розмову.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цьогоріч набрали чотири перших класи в немирівський НВК №1
Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. На офіційному сайті міністерства повідомляють, що головна мета реформи – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й уміння застосовувати їх у житті.
Коментарі