
У Білій Церкві вирубують парк поблизу Вокзальної. Тут прокладуть дорогу до двоповерхових новобудов на вул. Запорізькій. Зріжуть 80 дерев. Уже спиляли 12 беріз.
Частина містян виступають проти знесення парку і того, що кошти на спорудження дороги до приватних помешкань виділили з міського бюджету. 56-річний Віталій Блінов приніс до міськради гілки спиляних дерев.
- 2012 року місто незаконно виділило землю, де зараз звели будинки, чотирьом підставним людям. 29 грудня того ж року ділянку придбав Дмитро Мазуревич. І почав спорудження таунхаузів (комплекс суміщених між собою будинків. — Газета), — говорить Віталій. — Каналізацію між ними проклали за рахунок місцевого бюджету. Тепер міськрада виділили кошти на будівництво дороги. Я написав заяву в поліцію і прокуратуру, щоб припинили нищити дерева. Готуємо позов до суду.
Договір про спорудження дороги міське управління капітального будівництва уклало із черкаським приватним підприємством "Канів — Граніт". Вартість шляху — 19 млн 409 тис. грн. Ширина — 7 м.
В управлінні капітального будівництва коментар взяти не вдалося. По телефону просили передзвонити пізніше. На місці запевняли, що начальниця Людмила Денисова — зайнята. Коли почалася вирубка, вона взяла відпустку.
— Цю дорогу затвердили 2016 року, коли узгоджували генеральний план міста, — говорить депутат міської ради Олександр Поляруш, 53 роки. — Тоді провели слухання. Вносили зауваження й пропозиції. Активістів тоді не було. Як випала можливість попіаритися — вони з'явилися.
За вирубку дерев повинен відповідати забудовник. Та компанія мала запросити представників міської влади і скласти акт. Якщо громадськість проти дороги, слід перероблювати генплан, — додає.
— Парк Перемоги, де йде вирубка — незаконний. Його почали озеленювати 1966 року. Тоді ж касаційний суд виявив, що Білоцерківська міська рада не встановила ні меж парку, ні місця його розташування. Також не було рішення про виділення земельної ділянки, — додає депутат Сергій Наконечний, 47 років.

У компанії "Канів — Граніт" запевняють, що мають усі необхідні дозволи на будівництво. Вирубка дерев передбачена планом робіт.
— Приїхали працювати, а нас люди вигнали. Потратилися на дорогу, а роботу не зробили. Ми не місцеві, не знаємо ваших міських проблем, — каже головний інженер підприємства. Не називається. — Шкода вирубувати парк. Краще б за ці гроші десь дорогу відремонтували чи прибудинкову територію. Але всі дозволи надавав ваш відділ капітального будівництва. Питайте в них.
Власник земельної ділянки, до якої хочуть прокласти дорогу — Дмитро Мазуревич. Від коментарів відмовився.
Двоповерхівки на вул. Запорізькій продають по $85 тис. Частково до них вже прокладена дорога.
— Усе почалося з колишнього заступника міського голови Ольги Бакун, — говорить громадський активіст Віктор Левицький, 58 років. — Не ясно, звідки вона взялася і куди поділася. Коли її призначили, ми казали, що проти неї відкрите кримінальне провадження. Вона із чоловіком проводила махінації із землею. За її роботи й підготували документацію для забудови восьми рекреаційних зон у Білій Церкві. Одна із них якраз та, де зараз вирубують дерева на Вокзальній.
Коли ми приїхали на місце робіт, представники Черкаської фірми показували нам документацію й дозволи на будівництво. Допоки прибула поліція, вони повтікали.
Видаляти зелені насадження можна лише після рішення міської ради, каже адвокат Олександр Разторгуєв, 33 роки:
— Комунальне підприємство, на балансі якого перебувають насадження, або мешканець міста мають звернутися до міської ради з відповідною заявою про вирубку. Перед цим створюється комісія. До її складу входять заявник, власник земельної ділянки й представники екологічної інспекції. Комісія визначає стан насаджень, що підлягають вирубуванню. Їхню вартість потрібно сплатити до міського бюджету.
Коментарі