У школах пройшли останні дзвоники
— Як позначилася нова українська школа на дитині, знає наша мама. Я вважаю, що дітей надто розслабляють. Сину все подобається, все вдається. Предметів небагато. Я би додав ще, — каже 38-річний Олександр Шпигун, батько першокласника Дмитра. Тримає в руках дорогу відеокамеру. 24 травня прийшов на останній дзвоник у гімназію в селі Розсошенці. Вона одна з найбільших у Полтавському районі. Тут навчаються 764 школярі.
Цього дня останні дзвоники пройшли у більшості шкіл Полтавського, Карлівського і Новосанжарського районів. Деякі навчальні заклади запланували дійство на 31 травня.
Урочиста лінійка в Розсошенській гімназії починається о 9:30 на майданчику перед центральним входом. Учнів вітають директор 35-річний Євген Яловець та голова Щербанівської об'єднаної територіальної громади Ігор Процик, 57 років.
Школярі організовують танцювальний флешмоб. До нього готувалися три місяці. Співають першокласники. Присутні аплодують.
— Друзів у класі повно. Думаю, бачитимемося на канікулах. Сумуватиму за вчительками англійської мови, геометрії та фізики, — каже семикласник Назар Шевель. Він у вишиванці з червоними китицями.
— Цього року в мене не було екзаменів, лише контрольні, — розповідає 15-річна Софія Бандеберя з 10 класу. — Готувалися цілий рік, відвідували безкоштовні консультації, які проводили наші вчителі. На канікулах поїду в табір і відпочиватиму з друзями.
Випускники замість святкового одягу одягнені у футболки. Дівчата в білі, хлопці — в чорні. На спинах написані прізвища. На грудях напис "Випускник 2019".
— Ми відмовилися від радянської форми для випускників ще пару років тому. Але мені здається, то було непогано. Дівчатка одягали гарні однакові суконьки, які шили на замовлення чи десь знаходили. Виглядало урочисто, — розповідає вчителька англійської мови 34-річна Олена Лов'ягіна.
— Випускний святкуватимемо в кафе, але ще не вирішили, де саме. Зараз усі думки про ЗНО. Готувалася до нього сама. Не купувала жодної книжки, інформацію шукала в інтернеті, — розповідає випускниця Надія Роман, 16 років. — Перший тест з української мови вже написала. Наче нормально. Ще лишилося здати історію і біологію. Вступатиму на вчителя біології у Полтавський педагогічний університет.
33-річний В'ячеслав Андрієнко — батько третьокласниці Анни, яка в березні перейшла у Розсошенську гімназію. До цього відвідувала спеціалізований навчально-виховний комплекс №85 "Лебідка" на вул. Кагамлика в Полтаві.
— В Ані почалися проблеми з математикою, жалілася на вчительку, — говорить В'ячеслав. — Вирішили змінити школу. Обрали найближчу до дому. Зараз Аня стала відмінницею, найбільше любить математику й українську мову. Трохи менше — англійську.
У Карлівській школі №4 випустилося п'ятеро учнів. Дівчата прийшли на останній дзвоник у формі, схожій на радянську — коричневі сукні та білі фартухи.
— Багато хто відмовляється від цієї традиції. Та наші діти так захотіли. І ми пригадуємо свою молодість, — каже мама випускниці, 38-річна Наталія Тарасовська.
У школі навчаються 192 учні, 24 — першокласники. У багатьох школярів в руках букети півоній.
— Сумуватиму за однокласниками та вчителями, особливо нашим керівником Світланою Корнійчук. За її уроками історії, — розповідає Альона Прихідько, закінчила 11-й клас.
— Хочу вступити у Полтавський національний педагогічний університет. Потім — відпочити на морі. А ще мрію щасливо вийти заміж, — приєднується до розмови випускниця Ліза Тарасовська.
Святкувати закінчення школи планують у місцевому кафе "Панорама". Сукні для нього вже придбали, але які саме — не розповідають.
69 одинадцятикласників випустилися 2019 року з 19 шкіл Полтавського району.
Коментарі