Російська пропаганда протягом усієї передвиборчої кампанії волала: "Хто завгодно, тільки не Порошенко". Та в другому турі ми бачимо чинного президента. Попри весь інформаційний бруд, який торкався навіть родини Порошенка, він продовжує боротьбу. А вибори, за визнанням спостерігачів, зокрема, міжнародних, пройшли вільно й демократично.
21 квітня Петро Порошенко змагатиметься за посаду з Володимиром Зеленським. Про небезпеки цих виборів у зверненні до українців перед першим туром говорили представники української інтелігенції — В'ячеслав Брюховецький, Юрій Вінничук, Петро Вольвач, Богдан Горинь, Микола Жулинський, Олександр Ірванець, удова Левка Лук'яненка Надія Лук'яненко, Павло Мовчан, Раїса Недашківська, Михайло Ратушний, Ірен Роздобудько, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак та інші відомі люди.
У спеціальній заяві вони наголошують, що виборці часом помилково асоціюють коміка з героєм серіалу "Слуга народу" Голобородьком. Але це — театральна маска. "Не секрет, що кандидат у президенти Зеленський — це проект олігарха Ігоря Коломойського. Він кінопродюсер, який, за розслідуванням програми "Схеми", на п'ятому році війни заробляє чималі кошти в Росії", — йдеться у заяві.
Підписанти обурені українофобським змістом телевізійних шоу Зеленського, — глузуванням з української мови та томосу, порівнянням України з порноактрисою. Пригадують йому й виступи перед Віктором Януковичем і Дмитром Медведєвим. Зеленський постійно виставляв українців в образі дурнуватих "гуцулів" і "хохлів-салоїдів". Заявляв зі сцени, що гасло "Слава Україні!" — то для галицьких туалетів. "Це не вигадки, а щаблі бізнес-кар'єри нинішнього кандидата", — заявили автори звернення.
Дисидент радянських часів Іван Дзюба наголосив, що на думку Леоніда Кравчука гумористичний талант Зеленського "аж іскрить". Та краще нехай він "іскрить на сцені. А як іскритиме на чолі держави, то може й себе спалити, і державу", — зазначив він.
— Я не вірю, що український народ обере президентом своєї вистражданої держави людину, яка не знає України, не знає її народу, історії, культури і позбавлена політичного мислення, — сказав Іван Дзюба.
Поки Зеленський-кандидат тікав від питань журналістів, суспільство змогло побачити Україну, якої він хоче, у нових серіях "Слуги народу". У ній немає російської агресії й війни, недоброзичливці — на Заході. Україномовні персонажі — глитаї, зрадники або нацисти, а держава розірвана на 28 шматків. Типова Малоросія.
"Фактично, за один день Зеленський реанімував російський порядок денний на виборах. Те, від чого, здавалося, відійшли ще 2014 року, — зауважує журналіст і політичний експерт Ольга Лень. — По суті, його тези повторюють тези Януковича зразка 2004 року: "какая разница", кілька Україн, Схід проти Заходу".
Він уникав інтерв'ю. Політтехнологи ховали Зеленського від людських очей, аби зайвий раз не показав некомпетентності. Але вистачило і тих небагатьох випадків, коли відповідав лояльним ЗМІ. Зеленський фактично пристав на путінську модель введення миротворців на Донбасі, заявивши, що вони повинні з'явитися на лінії зіткнення. А не на українсько-російському кордоні, як того вимагає Україна та ключовий її союзник США.
Можливо, він просто не розуміє, про що каже. Але допустити до влади таку непідготовлену людину, залежну від олігарха, означатиме руйнування хиткої стабільності, яку маємо. Підрив міжнародної підтримки України. І, можливо — самої української державності.
Зеленський не готовий до викликів, які стоять перед країною та її керівництвом. Коли ми говоримо про путінський сценарій, то маємо на увазі, що Путін хоче отримати саме такого слабкого й недосвідченого президента України.
Зеленський — несамостійний. Підконтрольний Коломойському канал "1+1" надає йому необмежену підтримку. Бо олігарх мститься Порошенку за націоналізацію Приватбанку.
Все це дає підстави розглядати можливе президентство Зеленського як серйозну загрозу послаблення України, повернення її в зону впливу Росії, згортання курсу на членство в Європейському Союзі та НАТО.
Коментарі