2 вересня в Україні розпочався навчальний рік для школярів і студентів. У перший клас пішли 433 тис. дітей. Найбільше у Дніпропетровській області — 34 767. У Києві — 32 828.
Запустили черговий етап реформи середньої освіти — "Нова українська школа". Найбільше змін стосуються учнів молодших класів. Усіх першокласників зараховували до шкіл за місцем реєстрації, незалежно від того, спеціалізована школа чи загальноосвітня. Навчальні заклади скасували співбесіди, конкурси й інші випробування. Обрати іншу школу можна було у випадку, якщо в ній залишилися вільні місця після прийому учнів за місцем реєстрації.
Першокласникам не ставитимуть оцінок. Це робитимуть із третього класу. Замість табелів видаватимуть "Свідоцтво досягнень учня". Передбачають чотири рівні оцінювання: "має значні успіхи", "демонструє помітний прогрес", "досягає результату з допомогою вчителя", "потребує значної уваги й допомоги".
У столиці учні самі обиратимуть страви на обід. Продукти й ціни в їдальні залишились попередніми, однак обід нагадуватиме "шведський стіл".
За кошти державного й міських бюджетів більшість перших класів у школах України переобладнали відповідно до потреб реформи. З 1 вересня першокласникам подаватимуть новий матеріал за допомогою навчальних ігор.
— Якщо першокласнику не вдається знайти друзів у перший місяць навчання, батькам потрібно звернутися до вчителя, — каже дитячий психоаналітик 43-річна Олена Тарасюк. — Він найточніше розповість, як малюк поводиться у соціумі. Варто знати, як школяр хоче "будувати" стосунки з однокласниками. Одному достатньо, щоб із ним бавилися два-три однокласники, другий хоче дружити з усіма без винятку.
Коментарі