Найбільше афер після введення нової системи реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень буде не з нерухомістю, яка належить фізичним особам, а з комунальним та державним майном.
Про це сьогодні на прес-конференції заявив юрист Олександр Дядюк.
Він вважає, що жертвами шахраїв можуть бути лише алкоголіки та інші асоціальні особи.
"Тих, кого хотіли зробити бомжем, вже зробили. Це тривало з 90-х по 2000-ні", - зауважив Дядюк.
Зі слів юриста, левова частка об'єктів державної та комунальної власності - майнові комплекси та інші будівлі досі незареєстровані. Привласнити їх можна, давши хабар судді.
"Сьогодні достатньо буде дістати судове рішення. Такі з успіхом видає Господарський суд міста Києва. Землі та комунальних об'єктів вони свого часу роздали більше, ніж це зробив за два строки мер Черновецький. Через суд тепер буде простіше привласнювати державне майно. Тут все залежить не від законів, а від рівня корупції", - зауважив Дядюк.
Він зауважив, що останнім часом в Україні зникло рейдерство. Тепер воно називається "законною передачею власності"
"Рейдерства такого, яким воно було в 90-ті, немає. До вас на завод чи підприємство не приїдуть мордовороти в масках, і не викинуть вас за шкірку без пояснень. До вас просто прийде стильно одягнений чоловік із судовим виконавцем якогось Пупкінського суду. За рішенням цього суду ваша фірма більше вам не належить. Все виглядає законно", - сказав Дядюк.
Нагадаємо, Закон України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" набув чинності 1 січня 2013 року. Згідно з документом, реєстрацією прав на нерухомість відтепер проводять державні реєстратори, а не бюро технічної інвентаризації, як було раніше.
Коментарі
1