четвер, 15 травня 2014 14:09

Столичних забудовників можуть зобов'язати передавати частину квартир місту

Столичних забудовників можуть зобов'язати передавати частину квартир місту
Фото:gorodkirov.ru

Депутати пропонують наділити Київраду правом встановлювати відсоток житлової площі, яка буде підлягати передачі місту в будинках, що будуються в столиці компаніями незалежно від форм власності.

Відповідна ініціатива міститься в проекті закону № 4831 від 8 травня 2014 року, зареєстрованому у Верховній Раді шістьма депутатами від фракції ВО "Батьківщина", повідомляє УНІАН.

Законопроектом передбачено, що Київрада буде самостійно визначати відсоток переданої столиці житлоплощі, а також граничний розмір пайової участі забудовників у розвитку інфраструктури міста.

Як пояснюється в пояснювальній записці до документа, зараз, згідно із законом України "Про регулювання містобудівної діяльності", забудовники звільнені від передачі місту житлової площі, крім пайової участі в розмірі 4% від кошторисної вартості будівництва.

"В результаті цього місто Київ недоотримує щорічно понад тисячі квартир для забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов", - йдеться в пояснювальній записці.

На думку авторів законопроекту, його прийняття дозволить забезпечити житлом українців, які перебувають на квартирному обліку, а також тих громадян, які потребують переселення із старих та непридатних для проживання будинків.

Втім, за словами юриста міжнародної юридичної фірми Dentons Анжеліки Штукатурова, норма про наділення Київради правом самостійно визначати відсоток житла для передачі місту може стати полем для корупції.

"Така норма - можливість для корупції. Повинна бути, як мінімум, максимальна "планка", - вважає юрист.

"Крім того, поки що запропонована норма прямо суперечить положенням статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", яка забороняє органам місцевого самоврядування вимагати від замовника будівництва будь-які послуги, у тому числі здійснення будівництва об'єктів та передачі матеріальних або нематеріальних цінностей, крім сплати пайової участі", - додала Штукатурова.

На її думку, у разі ухвалення законопроекту, "новий" механізм може не тільки стати джерелом корупції, але і значно збільшити вартість будівництва житла в столиці".

Зараз ви читаєте новину «Столичних забудовників можуть зобов'язати передавати частину квартир місту». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути