середа, 18 червня 2014 18:13

Попит на нерухомість збільшився за рахунок біженців - експерт

Попит на нерухомість збільшився за рахунок біженців - експерт
Фото:vz.ua

На сьогоднішній день ринок нерухомості України сьогодні можна розділити за територіальною ознакою на три сегменти. Це "стабільна" частина країни, в яку входить більшість областей, на території окупованого Криму, де об'єктами нерухомості цікавляться росіяни, але за ситуації, що склалася далі дзвінків справа не доходить, а також ринок нерухомості східних областей, який існує фактично у військових умовах.

Про це "Миру Квартир" розповів президент Асоціації фахівців нерухомості України АФНУ Сергій Злидень.

За його словами, в кінці травня і початку червня змінилися тенденції на ринку нерухомості у "стабільних" регіонах. Ріелтори багатьох регіонів, особливо сусідніх з Луганською та Донецькою областями, відзначили збільшення попиту як на покупку, так і на оренду житла. Пов'язано це з тим, що багато жителів територій, захоплених терористами, намагаються переїхати в більш спокійні регіони.

"Власним житлом, як правило, обзаводяться, хто мав достатні накопичення на придбання квартири, зміг продати своє майно у воюючих регіонах і бізнесмени, які переводять свій бізнес в інші області. Інші, яких більшість, розглядають лише варіанти оренди житла", - сказав президент АФНУ.

У той же час він зазначив, що цей фактор не призвів до зростання цін на ринку оренди. Кількість людей, які переселяються, не настільки велика, щоб перекрити ті негативні тенденції, з якими зіткнувся ринок в останні місяці.

"Якщо говорити про вартість продажу нерухомості, то на вторинному ринку в доларовому еквіваленті вона практично не змінилася. Щоправда, продавці стали більш поступливими і готові торгуватися", - сказав Сергій Злидень.

Він зазначив: багато хто, хто має долари, очікували, що, як і в 2009 році, забудовники залишать ціни в гривні на тому рівні, який був до зростання вартості долара. Однак цього не сталося. Всі забудовники проіндексували свої квадратні метри і підняли їх у гривневому еквіваленті. У той же час, варто зазначити, що індексація була не повною. Із-за чого вартість нового житла в доларах незначно (в межах 5-7%) все ж знизилася.

За словами експерта, як і в минулому році більш популярною залишається покупка житла на первинному ринку. І проблеми економіки лише збільшили різницю, зробивши "первинку" ще привабливіше.

"Громадяни довіряють надійним будівельним компаніям. Цьому посприяло і держава, яка після проблем з недобудовами в минулу кризу, значно удосконалила законодавчу базу. Також ми зіткнулися з різким зниженням довіри до банківського сектору.Серез що люди воліють замість відкриття депозиту купити нерухомість. Адже прибутковість на ринку цілком порівнянна з банківськими ставками за депозитами в іноземній валюті. А в розрізі надійності ринок нерухомості набагато стабільніше банківської сфери", - повідомив президент АФНУ.

При цьому, за словами Сергія Злидня, трохи змінилися уподобання покупців на первинному ринку. У минулому році найпопулярнішими були однокімнатні квартири. В цьому році покупці звертають більше уваги не на кількість кімнат, а на площу квартири. Тому найпопулярнішими зараз стали невеликі двокімнатні квартири, які лише трохи по площі відрізняються від "одиничок".

"Попит на житло старого фонду вкрай малий і той, як правило, вимушений. Це в основному роз'їзди і з'їзди, обмін чи придбання найдешевшого житла", - зазначив експерт.

За його прогнозами, до кінця літа немає причин для серйозних змін на ринку. Лише до осені ринок трохи пожвавиться. Ціна залишиться такою ж, але буде збільшуватися кількість транзакцій. Говорити про зміну ціни квадратного метра можна буде, якщо кількість угод зросте серйозно, і ринок насититься.
"До кінця цього року ми не прогнозуємо такого насичення", - резюмував Сергій Злидень.

Зараз ви читаєте новину «Попит на нерухомість збільшився за рахунок біженців - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути