четвер, 23 лютого 2012 09:46

За 600 гривень продають фальшиву базу квартир

Автор: фото З САЙТА www.luxlux.net
  У понеділок, 20 лютого, на продаж виставили дворівневу квартиру на вулиці Ярославів Вал у Києві. Вартість помешкання 2,5 мільйона доларів. Пентхаус розташований на останніх сьомому та восьмому поверхах будинку ХІХ століття. Із його вікон видно всю центральну частину міста. Квартира обставлена меблями із червоного дерева у стилі ренесансу. Площа помешкання 260 квадратних метрів, у пентхаусі — шість кімнат і три санвузли. Вітальня, кабінет та кухня на першому поверсі
У понеділок, 20 лютого, на продаж виставили дворівневу квартиру на вулиці Ярославів Вал у Києві. Вартість помешкання 2,5 мільйона доларів. Пентхаус розташований на останніх сьомому та восьмому поверхах будинку ХІХ століття. Із його вікон видно всю центральну частину міста. Квартира обставлена меблями із червоного дерева у стилі ренесансу. Площа помешкання 260 квадратних метрів, у пентхаусі — шість кімнат і три санвузли. Вітальня, кабінет та кухня на першому поверсі

— Уже майже півроку рієлтор не може підібрати мені квартиру, — розказує киянин Олексій Гач, 36 років. Він хоче купити двокімнатку в Києві за $70-80 тис. Звернувся до агентства нерухомості "Благовест".

— Заплатив 600 гривень за базу підходящих квартир. Пообіцяв рієлтору 1 відсоток від вартості. Оглядаю щотижня по дві-три, але ще жодна не підійшла. То попрописувано туди по п'ять-шість осіб, половина з яких за кордоном. То квартира тричі затоплена.

— Купити житло дешевше без рієлтора, — говорить 42-річний Анатолій Топал, віце-президент Асоціації професійних управляючих нерухомістю. Щонеділі він проводить тренінги в центрі "Життя як чудо".

— Що в рієлторів є якісь бази із квартирами — це міф. Деякі псевдофахівці беруть за цю послугу 300-600 гривень, передають покупцеві список біля метро й зникають. Обдзвонивши, людина розуміє, що ці квартири вже продані.

Шукати оголошення радить у газетах, відвідувати сайти realt.ua, aviso.ua, est.ua. Там нерухомість виставляють господарі, а не посередники. На деяких інформація платна, коштує 140-200 грн.

— Можна дивитися і бази безкоштовних сайтів. Але там вийти на господарів складніше.

Пропозиції із ціною, на 10-20% нижчою від ринкової, — це хитрощі, запевняє Анатолій Топал.

— Так рієлтори привертають увагу покупців. Потім вам запропонують інші варіанти, з вищою ціною. Якщо на ринку з'являються дешеві квартири, їх купують у перші години. В інтернеті таких нема. Обережно ставтеся до нерухомості, на 5-7 відсотків дешевшої за ринкову, з позначкою "терміново". Часто в таких квартирах не все гаразд із документами.

Якщо клеїте оголошення на стовп чи біля парадного, вони мають бути оригінальні та смішні. Наприклад, "Молода пара Олег Васильович та Роман Петрович куплять квартиру в цьому районі".

Купуючи житло, почніть з огляду району та інфраструктури.

— У Києві повно об'єктів, зведених у несприятливих зонах. Є будинок, під час будівництва якого розлили ртуть.

До квартири краще підніматися сходами. Побачите під'їзд, а заодно збагнете, хто буде вашими сусідами.

— Не соромтеся зайти до сусідів на різних поверхах, попитати про інших. Мій знайомий збирався придбати житло на Борщагівці. Бабця біля під'їзду сказала, що він уже третій покупець за рік. Квартиру продавали злочинці за підробленими документами.

Важливо, чи була квартира перепланована.

— Усі лічильники мають бути запломбовані. Бо доведеться заплатити штраф 17 тисяч гривень. Перепланування житла має бути вказане в довідці БТІ. Якщо цього немає, доведеться оформлювати довідку за 2-8 тисяч гривень.

Анатолій Топал радить торгуватися із продавцем.

— Не слід погоджуватися на доплату за вбудовані шафи та інші елементи ремонту. Старий господар їх усе одно не забере. Найкращий аргумент під час торгу: викладаєте перед господарем завдаток і називаєте на 5-7 відсотків меншу ціну. У більшості випадків продавці на це погоджуються.

Перевіряйте паспорти колишніх власників

Анатолій Топал радить, які документи треба перевіряти.

— У господарів має бути свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу або дарування чи обміну. Варто звернути увагу й на технічну документацію — свідоцтво реєстрації в БТІ із штампом та синьою стрічкою і техпаспорт.

Усі власники та жителі квартири мають бути виписані із неї.

— У паспорті кожного має стояти штамп "знятий із реєстрації". Інакше хтось із колишніх власників може подати на вас до суду. Або підселитися.

 

Зараз ви читаєте новину «За 600 гривень продають фальшиву базу квартир». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути