Оренда столичного житла, особливо однокімнатних квартир, у наступні кілька років навряд чи подешевшає. У цьому переконують ріелтори. Чверть робочих місць у столиці зайнято іногородніми, і кожному потрібен куток.
Щоб не переплачувати, багато з них перебираються за місто. Платити менше, а на роботу добратися можна навіть швидше, ніж зі столичної Вигурівщини—Троєщини.
21-річні Андрій Волошин і Богдан Буката з Волині приїхали в столицю на заробітки два роки тому. Наймати однокімнатну в самому Києві було для них задорого і тоді, і зараз. Андрій до Києва прибув першим. Напитував житло, ходячи від порога до порога у прилеглих до Києва селах. Почав з Петропавлівської Борщагівки, а підходящу кімнату знайшов у Чабанах. Пенсіонерка Ніна Лихошва, 64 роки, погодилася здавати їм кімнату на 9 кв. м. Удвох хлопці платять 400 грн на місяць.
— Це недорого, — каже Богдан. — Наші знайомі за таку саму кімнатку на проспекті Глушкова на Теремках платять тепер 120 доларів. А це ж поряд. Від метро до Чабанів маршрутка їде на кілька хвилин довше, ніж до Теремків.
Мешканці Вишгорода в центр Києва можуть потрапити за 40–50 хвилин
Перебиратися в місто хлопці не хочуть. Завдяки різниці в ціні за рік набігає $400 економії. У хлопців кожна копійка на обліку. Повернувшись додому, вони хотіли б жити окремо від батьків, тому купуватимуть хати. У волинських селах непоганий будинок можна придбати за $4–7 тис.
Ніна Василівна квартирантами задоволена. Піднімати ціну не буде. Шукати постояльців, готових платити більше, для літньої жінки — зайва морока. Каже, хтозна, які люди можуть трапитися. Краще синиця в кулаці. Та й з податковою не хочеться мати справ.
— Моя сусідка Марина Кабанова теж кімнату здає, — каже Ніна Лихошва. — З нашими пенсіями 400 гривень — добра допомога.
У селах і містечках поблизу Києва оренда кімнати коштує $80–90. За однокімнатну в середньому платять $190 на місяць. За 20–30 км від столичної межі ціни ще нижчі. За однокімнатну малометражку на околиці Броварів, найбільшого міста-супутника Києва, просять $150. У центрі міста така коштувала б $180–200. Трикімнатну з меблями, телевізором і холодильником пропонують за $300. Стільки ж коштує однокімнатна на околичному житломасиві Києва.
Вважається, що добиратися на роботу зі столичних передмість надто довго. Проте з центру Броварів до метро доїжджають швидше, ніж з Вигурівщини—Троєщини. З Борисполя, Обухова, Гостомеля і Українки до найближчої станції метро автобус чи маршрутка їде 30–40 хв. У підсумку виходить стільки ж, скільки витрачає на дорогу до роботи пересічний киянин — 1 год. 15 хв. Мешканці Вишгорода, Ірпеня, Вишневого у центр Києва можуть потрапити значно швидше: за 40–50 хв. Однак проїзд вийде дорожчим. На дорогу в Київ і назад мешканці сусідніх міст та сіл витрачають 4–6 грн.
У невеликих містах бувають проблеми з водою. Ніна Лихошва каже, що в Чабанах із закінченням опалювального сезону вимкнули гарячу воду. Жителі багатоповерхівок гріють її на плитах. Ніну Василівну це не зачепило: у її хаті є газова колонка. А в Броварах водопостачання працює справно і гаряча вода є завжди, повідомила місцевий квартирний брокер Галина Дорош, 44 роки.
Удвох хлопці платять 400 гривень на місяць
У столичних агентствах нерухомості недорогі пропозиції з Обухова, Броварів чи Боярки трапляються рідко. Мешканці невеликих міст ще не звикли звертатися до ріелторів. Найчастіше клієнтів на вільну житлоплощу вони знаходять за оголошеннями на стовпах.
Самі агентства нерухомості у передмістя не поспішають. Бо невигідно. У базі даних агентства нерухомості "Благовест" пропозиції оренди однокімнатних квартир починаються з $400. Це в 2,5 раза дорожче за броварську малометражку. В Києві ріелтори беруть як винагороду половину місячної платні за оренду квартири. На угоді про оренду броварської однокімнатної квартири вони зароблять лише $75. Тому швидко знайти доступне житло в містах-супутниках можна самому, розклеюючи оголошення "Зніму квартиру".
Квартира з гаражем на балконі
Багатоповерхівка нового типу, з гаражами-лоджіями біля квартир, з"явиться цього року в житловому районі Кройцберг у Берліні. Будинок "Кар-лофт" — реконструйована під житло фабрика телефонного устаткування. Його мешканці автоліфтом підніматимуться на свій поверх разом із машиною за дві хвилини.
— Така парковка подобатиметься городянам значно більше за темні й безлюдні підземні паркінги, — впевнений архітектор-винахідник з Берліна Манфред Дік, 47 років.
У Манфреда четверо дітей. Він довго сушив голову над тим, як для жителів багатоповерхівки забезпечити такий же комфортний доступ до авта, що й у власників заміських будинків.
Покупцям "квадрат" житла в "Кар-лофт" коштуватиме 2750 євро. Площа квартир 150–250 кв. м. За бажанням між спальнею господарів і лоджією-гаражем встановлять скляну стіну. На кожному поверсі передбачено зимові сади на 45–60 кв. м. Як повідомляє німецька газета "Ді Вельт", подібні проекти розробляють для Відня та Гамбурга.
Коментарі