У Черкасах почали будувати соціальне житло — котеджі на розі вул. Ватутіна та Рябоконя в новому мікрорайоні Яблуневий. Три перших будинки площею 60, 80 та 120 кв. м планують здати до Нового року.
На проект міська влада виділила 2,2 млн грн. Із них 1,2 млн — на будівництво, ще 1 млн — на підведення комунікацій. Під новий житломасив дали 2 га землі. На тому місці сьогодні — старий фруктовий сад. Він заріс чагарниками, закиданий сміттям.
— Це перший експеримент, коли місто взяло на себе підводку комунікацій. Тут уже є вода, завершується під'єднання електроживлення, — каже мер Сергій Одарич, 44 роки.
Нові будинки будуть готові за два-три місяці. Їх створюють за канадською технологією — із дерева та базальтової вати.
— Тут застосовуються енергоощадні технології — літом практично не вмикаються кондиціонери, а взимку опалення на мінімумі. І ціна такого житла від 600 до 800 доларів за квадратний метр, — розповідає гендиректор групи компаній "Ладабудсервіс" Юрій Терников.
Копійку часів Петра I Одарич кладе у східний куток будинку.
— Житло зможуть придбати всі охочі, — продовжує мер. — Будемо надавати перевагу тим сім'ям, які не мають житла і стоять на черзі. У Черкасах 10,5 тисячі таких сімей.
Планують звести 18 котеджів. Поряд буде торговельний центр. Через дорогу від ділянки розташовані багатоповерхівки й приватний сектор. Поряд два дитсадки, три школи, кілька супермаркетів. Пролягають п'ять автобусних і два тролейбусні маршрути. У мікрорайоні розташовані молоко- та хлібозавод, деревообробний комбінат. За 10 км — хімічне підприємство "Азот".
Квадратний метр коштує 450 доларів
У селі Колонщина, за 23 км від столиці, найменший будинок із двома кімнатами, кухнею та санвузлом продають від $19 тис. Двоповерхові будинки на чотири-п'ять кімнат — від $40 тис. Будівельники встановлюють двері та металопластикові вікна. Розведення електромережі, каналізації, монтаж опалення, оздоблення приміщень покупець має виконувати самотужки. У вартість входить 6 соток землі. Котеджні містечка оформлюють як садові товариства.
Будинки у котеджних містечках навколо Києва продають від $450 за 1 кв. м. Застосовують каркасно-панельну технологію. На бетонному фундаменті-подушці монтують дерев'яний каркас на один чи два поверхи. Зовнішні стіни з пінополістиролу обшиті деревостружковими плитами. Вони не промерзають і в -50°С. Служать щонайменше 50 років. Бригада із чотирьох осіб зводить коробку за два тижні.
Коментарі
2