Ексклюзиви
Вівторок, 15 грудня 2009 17:17
Світлана Пиркало
Світлана Пиркало
Світлана Пиркало

Нелегальний радіопередавач

 

З України в Англію можна ввезти тільки один блок цигарок. Але в мене завівся новий знайомий курець, окрім старого набору. Не скажу скільки, але трошки більше двох блоків цигарок ми з мамою розпихали по валізах і полетіли.

Мама — людина мужня, але в пристрасті до контрабанди не помічена. Чемно й виховано вона пару разів з"ясувала, чи треба мені тягнути аж стільки цигарок.

— Мамо, — сказала я, — та хіба це контрабанда? Усього-на-всього цигарки. Це ж не нелегальний радіопередавач привезти з Англії в Україну.

З"ясувалося, що мама про це вперше чує.

Не знаю, чи від цієї історії їй полегшало, але діло було так. У вересні 2004 року я з тоді ще майбутнім, а зараз уже практично колишнім чоловіком прилетіла в Київ знайомити його з друзями, рідними, країною нареченої й таке інше. Тоді вже було зрозуміло, що щось назріває. У кожному вікні обличчя Януковича, на вулицях озброєні спецслужбовці, власть, за висловом іще одного нинішнього кандидата, Сергія Тігіпка, була "сильная как никогда". І друзі попросили мене привезти їм з Англії передавач — мовити в радіоефірі, на випадок чого.

Я з усієї сили всміхалася і висіла у чоловіка на шиї

Власть також розуміла, що почому, тому й заборонила подібні пристрої — щоб не варнякали підпільно чого не треба.

При проходженні паспортного контролю і митниці в похмурому Борисполі я з усієї сили всміхалася і висіла у майбутнього-колишнього чоловіка на шиї. Аж йому це впало у вічі.

— Відвертаю увагу від нашого багажу, — пояснила я, — щоб не почали шмонати, бо там політична контрабанда.

Майбутній-колишній перелякався, аж зблід. Його трохи попустило тільки по дорозі до Києва, в машині. Він мені ще довго згадував той переляк.

А я оце тепер думаю: отоді треба було його й кинути.

Зараз ви читаєте новину «Нелегальний радіопередавач». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

36

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода