Ексклюзиви
Вівторок, 16 липня 2019 14:28

Від дерев'яного казана до Slim-бойлера: як змінилися водонагрівачі більше, ніж за 2 століття

Перший у світі примітивний водонагрівач з'явився ще у 1760 році. Специфічний дерев'яний "казан" зі скляною кришкою, який і використовувався для підігріву води, винайшов Горацій де Соссюр.

  За 200 років водонагрівач пережив цілу купу змін та вдосконалень
За 200 років водонагрівач пережив цілу купу змін та вдосконалень

Водонагрівачі в Україні почали активно використовуватися тільки під час Другої світової війни, а доступними для переважної більшості населення вони стали наприкінці 60-х років ХХ століття.

Етапи розвитку водонагрівачів: від сонячних до електричних

1. Сонячні водонагрівачі використовувалися до кінця XIX ст. Скриня де Соссюра, звичайно, вдосконалювалася. Так, з часом всередині нього з'явилася чорна підкладка, що поглинала сонячне світло й підвищувала швидкість нагріву.
2. Перший водонагрівач для продажу з'явився лише у 1891 році. "Комерційний" водонагрівач "Climax" також працював внаслідок сонячної енергії.
3. Появою повноцінного електричного водонагрівача ми завдячуємо компанії AEG, яка у 1889 році презентувала перший електробойлер.
4. Перший настінний газовий проточний водонагрівач з'явився у 1905 році від компанії Vaillant. Цей водонагрівач був достатньо громіздким та дорогим, тому вважався предметом розкоші.
5. Вже в 1949 році з'явився електричний бойлер з гідравлічною системою керування, а через 38 років AEG випустила й водонагрівач з електронним механізмом управління.
6. У 1990 році було розроблено технологію сухого нагрівального елемента, завдяки якому вдалося зменшити габарити водонагрівачів та підвищити показники їхньої надійності.
7. На початку 2000-х вперше з'явилися водонагрівачі з сенсорною системою керування, а також так звані Slim-бойлери – моделі в тонкому та компактному корпусі.

Так, за 200 років водонагрівач пережив цілу купу змін та вдосконалень. І саме завдяки кропіткій праці інженерів різних епох сьогодні ми можемо користуватися ергономічними, функціональними, а іноді й справді "розумними" пристроями, призначеними для забезпечення гарячого водопостачання.

Зараз ви читаєте новину «Від дерев'яного казана до Slim-бойлера: як змінилися водонагрівачі більше, ніж за 2 століття». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 4554
Голосування Чому президент Зеленський погодився на "формулу Штайнмаєра"?
  • Хоче швидких перемог для себе і не розуміє наслідків для країни
  • Робить це через тиск європейських партнерів
  • Піддався Росії
  • Це зрада і немає, чого обговорювати
  • Ще не все пропало, ситуацію можна виправити
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода