вівторок, 16 липня 2024 18:00

"Це найновіший і найпотужніший із наших трьох заводів" - де варять найпопулярніше пиво в Україні
6

У 2024 році Київському пивоварному заводу PJSC Carlsberg Ukraine виповнюється 20 років. Gazeta.ua побувала на цьому сучасному підприємстві та побачила як виготовляють популярні сорти пива. Зокрема, "Львівське", що входить до трійки найкращих пивних брендів України.

ДОВІДКА ПРО КОМПАНІЮ

- PJSC Carlsberg Ukraine є частиною данської компанії Carlsberg Group, що заснована 1847 року. Її продукція представлена в 150 країнах світу.

- PJSC Carlsberg Ukraine має три заводи: в Києві, Запоріжжі та Львові. Львівська пивоварня заснована 1715 року і є найстарішою в Україні.

- Виготовляє пиво, сидр, безалкогольні напої. Зокрема, торговельні марки "Львівське", Robert Doms, Dolcelini, Carlsberg, Tuborg, Kronenbourg 1664, "Арсенал", "Квас Тарас", Somersby, Guinness, Garage, Warsteiner, Grimbergen, Battery. Частина напоїв експортується до 20 країн.

- Компанія щороку сплачує до держбюджету понад 3 млрд грн податків.

- У 2022-2023 роках Carlsberg Group спільно з PJSC Carlsberg Ukraine реалізували гуманітарних проєктів на суму близько 500 млн грн.

ЯК ВАРИТЬСЯ ПИВО

На Київський пивоварний завод просять приїздити в штанах, закритому взутті, без прикрас. Цього вимагає техніка безпеки. Вже на місці проводять додатковий інструктаж, видають захисний одяг. На взуття одягаємо спеціальні гумові накладки.

"Це найновіший і найпотужніший із наших заводів. Його почали будувати з нуля в 2003 році. Запустили 2004-го. Підприємство займає більше 6,5 гектарів. Випускає 380 тисяч кубів продукту на рік", - говорить Руслан Бортник, директор Київського пивоварного заводу. Він особисто проводить екскурсію.

Автор: Тарас Подолян
  Руслан Бортник, директор Київського пивоварного заводу
Руслан Бортник, директор Київського пивоварного заводу

Спочатку направляємося до частини підприємства, де вариться і фільтрується пиво. Директор пояснює процес пивоваріння на макеті. Потім йдемо в цех, щоб побачити як бродить пиво на власні очі.

"Основні компоненти, з яких виготовляється пиво - вода, солод, хміль і дріжджі. Ми маємо власні раси дріжджів - 6 звичайних і 4 сухих. Це дуже потужний завод. Зокрема, один цикл варниці складає - 60 тонн. За день робимо до 24 циклів", - каже Руслан Бортник.

Щоб отримати солод, ячмінь частково пророщують. Потім висушують, аби зупинити процес ферментації і прибрати зайву вологу. Солод на пивоварному заводі подрібнюють, змішують з теплою водою.

Основні компоненти, з яких виготовляється пиво - вода, солод, хміль і дріжджі

"Утворюється своєрідна каша - називається затор. Вона потрапляє в спеціальну ємність, де з солоду забираються всі поживні елементи. Після цього тверді частини відфільтровуються. Рідка частина, що залишилася, називається сусло", - продовжує екскурсію директор заводу.

Автор: Тарас Подолян
  Виробництво пива на Київському пивоварному заводі
Виробництво пива на Київському пивоварному заводі

До сусла додаються хміль, дріжджі. Майбутнє пиво перекачують в спеціальні ємності - циліндричні танки, кожна ємністю 250-300 куб. м.

"Коли пиво збродило, воно проходить фільтрацію. Мінімальна партія на нашому заводі - близько 60 тонн готового продукту", - додає Руслан Бортник.

Майже увесь процес пивоваріння на заводі автоматизований, контролюється працівниками дистанційно.

50 ТИСЯЧ ПЛЯШОК ЗА ГОДИНУ

Прямуємо до іншої частини заводу, де розливається пиво. На дверях цеху висить попередження, що через високий рівень шуму заходити без беруш небезпечно. Але на той момент лінії зупинені, бо триває промивка обладнання перед розливом нового сорту пива. Тому можна заходити до цеху без беруш.

Автор: Тарас Подолян
  Цех розливу готових напоїв Київського пивоварного заводу
Цех розливу готових напоїв Київського пивоварного заводу

"Випуск пива - це наш основний бізнес. Але крім нього випускаємо ще енергетичні напої, квас, сидр, лимонад. Коли завод запускався, мали 4 бренди, тепер їх 26. За годину на лінії розливається 50 тисяч пляшок - величезна швидкість. Наповнюємо різну тару: скляні та пластикові пляшки, алюмінієві банки, кеги", - розповідає Руслан Бортник.

З 1996 року, коли Carlsberg Group розпочала свою діяльність в Україні, компанія не просто вірила в потенціал країни, але й активно інвестувала в її розвиток. Інвестиції за 2021 рік склали понад 500 млн гривень, за 2022 рік – понад 530 млн гривень.

Навіть у часи повномасштабної війни Carlsberg Group не зрадила своїх принципів, а навпаки посилює інвестиції - близько 2 млрд грн, які Carlsberg Group планує спрямувати в український бізнес протягом 2023-2024 років.

Увесь завод ніколи не зупинявся від початку своєї роботи. Але в перший день повномасштабного вторгнення нам довелося це зробити

У 2023 році PJSC Carlsberg Ukraine представила один із найбільших інвестиційних проєктів за останні роки - відкриття нової лінії з розливу в банки (CAN) на Київському пивоварному заводі. Завдяки цій інвестиції потужність виробництва продукції в банках зростає на 80%.

"Дуже слідкуємо за надійністю обладнання, є спеціальна програма його обслуговування. Весь завод ніколи не зупинявся від початку своєї роботи. Але в перший день повномасштабного вторгнення нам довелося це зробити. Весь процес зайняв від 6 до 8 годин", - пригадує директор заводу.

Для забезпечення безперебійної роботи своїх заводів Carlsberg Ukraine напряму закуповує електроенергію за кордоном.

"У 2022 році, коли почалися масовані атаки на енергосистему України, вдалося домовитись, що ми зменшимо потужність, натомість заводу не вимикатимуть електроенергію. Бо для нас це критично. На жаль, наступного року це вже не працювало. Світло вимикали, не зупиняти виробництво нам допомогли дизельні генератори. Зараз перекриваємо дефіцит імпортом електроенергії, але і розглядаємо нові можливості", - додав Руслан Бортник.

СТРАТЕГІЯ ЛІДЕРСТВА

"В Україні ми працюємо як локальний бізнес. Що нам дає міжнародність? Це культура, стандарти роботи. Ми є рушійною силою розвитку прозорого, відповідального бізнесу. Маємо три заводи - в Запоріжжі, Києві, Львові. Використовуємо 100% українського ячменю для виробництва продукції. Загалом, 95% наших постачальників - з України", - розповідає Олег Хайдакін, CEO компанії PJSC Carlsberg Ukraine.

Автор: Тарас Подолян
  Олег Хайдакін, CEO компанії PJSC Carlsberg Ukraine
Олег Хайдакін, CEO компанії PJSC Carlsberg Ukraine

Зустрічаємось в офісі PJSC Carlsberg Ukraine, що знаходиться поруч з Київським пивоварним заводом.

"Експортуємо продукцію в 20 країн. Зокрема, минулого року в США і Канаді, а також у країнах Європи зросли продажі нашого пива. Наш найпотужніший бренд - Львівське. Кожен п'ятий келих, який піднімають в Україні - це Львівське. Наше смакове пиво Garage є лідером у своїй категорії. Так само як і сидр Somersby, "Квас Тарас" - у своїх", - продовжує Олег Хайдакін.

PJSC Carlsberg Ukraine є одним із найбільших платників податків та іноземних інвесторів. Реалізує гуманітарні проєкти для підтримки громад і ЗСУ, виробляє воду на гуманітарні потреби та займається проєктами реабілітації постраждалих через війну та відбудови України. Загальна кількість благодійних ініціатив компанії сьогодні налічує більше 40.

Використовуємо 100% українського ячменю для виробництва продукції

Під час повномасштабної війни компанія розширила штат працівників у середньому на 50 осіб. 96 працівників стали на захист України.

"Нам подобається бути експертами у галузі пивоваріння і займати одну з лідируючих позицій. Однак ми відчуваємо потенціал компанії до переходу на виробника напоїв. Це цікавий напрям, який ми вже починаємо досліджувати", - додав CEO компанії Carlsberg Ukraine.

У Львові в травні компанія відкрила міні-пивоварню Klepka, де виготовляють крафтове пиво.

Автор: Тарас Подолян
  Нагороди, які отримала продукція компанії PJSC Carlsberg Ukraine
Нагороди, які отримала продукція компанії PJSC Carlsberg Ukraine

СМАК ПОНАД УСЕ

Carlsberg Ukraine приділяє велику увагу дегустаційному контролю готової продукції.

"Для споживача важливий стабільний смак. У кожного сорту пива є свій профіль, рецепт і важливо, щоб він не змінювався. Тому зразки кожної партії звареного пива зберігаються на підприємстві до закінчення терміну придатності", - каже Оксана Галушко, сертифікаційний менеджер Київського пивоварного заводу.

Вона працює на підприємстві від часу його заснування.

"Можна сказати, що з пивом у мене пов'язане все життя. Коли ми приїхали з подругою на співбесіду, то тут якраз йшло активне будівництво. Пройти було неможливо. Нам довелося зупинити трактор і попросити відвезти до місця, де проходила співбесіда", - пригадує Оксана Галушко.

Демонструє як відбувається професійна дегустація. На великому столі розставили бляшанки з пивом, яке виготовляють на заводі. Також пляшки з сидром, енергетики. Оксана Галушко каже, що починати дегустацію варто з безалкогольних напоїв. Розставляє склянки, які вважаються коньячними.

"Це склянка-тюльпан. Вона завужена до верху, що важливо для пива. Бо там є закриті тона, аромати", - пояснює сертифікаційний менеджер.

Дегустатори пишуть олівцями, щоб нічого не впливало на рецептори

Показує зображення язика на плакаті, де знаходяться рецептори, що відповідають за гіркий смак.

"Дегустувати пиво треба правильно. Не просто ковтнути - тоді напій попаде на мертву зону посередині язика і відчуття смаку зникне", - каже Оксана Галушко.

Радить смакувати пиво, щоб працювали всі рецептори. І повільно проковтнути, аби оцінити гіркоту.

"Найкраща температура пива для дегустації -10 градусів. Не раджу пити охолодженим нижче 4 градусів, всі смаки і аромати в напої сховаються. Варто пам'ятати, що пиво - це живий продукт. Тому не можна його класти в морозилку для охолодження. Люди так часто роблять і псують смак. Краще поставити пиво в холодильник і дати йому поступово охолодитися", - говорить сертифікаційний менеджер.

Автор: Тарас Подолян
  Дегустація продукції. Варто пам'ятати, що надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров'я
Дегустація продукції. Варто пам'ятати, що надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров'я

Оксана Галушко пояснює правила дегустації і смакового пива Garage зі смаком карамболя. Також розповідає про новинку - енергетичні напої.

"Розробка нових напоїв триває протягом року. На заводі є міні-пивоварня. Якщо це ліцензійний продукт - він вариться тричі, передається ліцензіату. Той дає підтвердження щодо відповідності профілю. Потім ведеться поточний дегустаційний контроль після запуску продукту. Також проводиться споживацький тест. Якщо новинка не зацікавить споживачів - її не запустять у виробництво", - додала Оксана Галушко.

Цікавимося, за яких умов проводяться професійні дегустації.

"Дегустатори пишуть олівцями, щоб нічого не впливало на рецептори. Чоловікам заборонено бритися ароматизованими кремами, жінкам - використовувати парфуми. Дегустатори не їдять під час процесу оцінки, дозволяється лише вода", - підсумувала Оксана Галушко.

Зараз ви читаєте новину «"Це найновіший і найпотужніший із наших трьох заводів" - де варять найпопулярніше пиво в Україні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути