На параді до Дня незалежності на Хрещатику військовослужбовиці будуть крокувати у парадній формі, в туфлях на підборах і без зброї. Жіноча "коробка" буде представлена курсантками Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Востаннє жіноча "коробка" крокувала Хрещатиком на День незалежності у 2018 році. Тоді дівчата були в берцях.
"На минулому параді дівчата були у повсякденній формі одягу і зі зброєю. Цього року, наскільки мені відомо, вони вперше підуть у парадній формі і без зброї. Курсантки йтимуть у туфлях на підборах. Тому зараз почали тренуватися ходити в цьому взутті", - дав коментар для АрімяInform викладач ВІКНУ майор Євген Балабушка.
Курсантки на параді йтимуть новим стройовим кроком, зазначив він.
"Від старого він відрізняється тим, що раніше нога повинна була підніматися від землі на 15-20 сантиметрів, зараз же - на 10-15. Дівчата новий крок освоїли буквально за один день, проблем ніяких не було. Серед курсанток є ті, хто вперше братиме участь у параді, і ті, хто вже крокував Хрещатиком 2018-го. Тоді на підготовку дівчатам дали місяць. Цього разу у нас є три".
Що не так зі стройовим кроком?
Журналіст Віталій Гайдукевич наголошує, що стройовий крок потрібно однозначно змінювати. Про це він написав у коментарях під дописом Міноборони у Facebook.
"Яка некомпетентна маніпуляція Міністерство оборони України. Наведені Вами приклади не про підбори, а про крок. Ані випускники Вест Пойнту, ані інші наведені вами приклади не використовують пруський крок, який досі використовує ЗСУ. Тому не апелюйте, ані до 606 наказу, ані до світового досвіду - скасуйте пруський крок. І без напівмір - не замінити 30-40 см на 10-15, а повністю відмовитися від фіксації кроку, витягування миску".
Гайдукевич зазначив, що в 2018-му почали тренувати зміну кроку, але не встигли розробити норматив.
"Крок має бути інший, стриманіший, менш "істеричний" і він не має завершуватися фіксацією "гуп" по асфальту. Для почесної варти можуть бути винятки, але то окрема історія", - написав журналіст.
Також він роз'яснив ситуацію стосовно взуття.
"Перше - немає парадного взуття, є черевики і черевички - повсякденне взуття для "офісного","штабного", "міського" використання із мундиром. Це ж взуття використовують і для парадного строю. "Парадка" - це одяг для урочистих, церемонійних, протокольних подій і заходів - парад там лише "в тому числі". Друге - скоріш за все середньої висоти "каблук" для повсякденного жіночого взуття не підходить для швидкого пруського кроку. Визначення висоти того підбору був окремий головний біль. І коли визначали крій взуття точно думали не про парад (і тим більше не про пристосованість до пруського кроку). Однозначно йти на параді пруським кроком, із фіксацією, в тому ритмі, як ми досі ходимо на підборах – ідіотизм",- зазначив Гайдукевич.
"В Європейській практиці майже не роблять окремі жіночі "коробки". Чоловіки і жінки можуть йти в одній", - додав журналіст.
Натомість жіночі парадні "коробки" є в Китаї, Північній Кореї та Росії.
Як ставляться до нововведення Міноборони військові
Після публікації рішення на офіційній сторінці Міноборони в Facebook з'явилось безліч критичних відгуків. Тому майже одразу коментарі до допису вимкнули.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти атакували ЗСУ. Українці відповіли
Військові обурені, що дівчата крокуватимуть у парадній формі, в туфлях на підборах і без зброї і виглядатимуть, як окраса свята.
"Мені, чесно кажучи, все ще здається, що приниження жінок - це навіть не підбори на параді. Це, зрештою, лише офіційна парадна форма - якою б радянською, недолугою, незручною та далекою від реалій країни, що воює, вона б не була. Бісить насамперед той факт, що жінки знову урочисто йдуть окремо, а не у складі своїх підрозділів. І це студентки. "Окраса колективу", угу. Ось у нас ССО, ось такі воїни, ось ще такі лицарі, і ось такі, і всі вони нас захищають, і жінок серед них немає, як бачите. Жодної! А ось дівчатка-студенки. Так-так, вони у нас дуже гарні, а тепер - ще й у спідничках", - написала на своїй сторінці в Facebook ветеранка російсько-української війни Валерія Бурлакова.
Яку форму носять військовослужбовці інших країн
Жінки Збройних сил Литви мають польову форму, повсякденну з брюками, повсякденну зі спідницею, літню та парадну. Крім того, у них є ще вечірня форма – чорний смокінг та довга спідниця.
Сучасна військова форма військовослужбовиць США має витриманий дизайн з строгими лініями і нагадує стиль часів Другої світової війни. Жінки використовують на урочистих церемоніях як спідниці, так і брюки. Взуття майже на "чоловічому" підборі – висотою кілька сантиметрів. Воно зручне для плацевих і стройових маніпуляцій.
У Канаді військова форма жінок та чоловіків майже не відрізняється. Повсякденна форма включає червоний кітель та сині штани. Головним убором для повсякденної форми є білий шолом.
Зараз у Мексиці для військовослужбовець є парадна форма блакитного кольору та темно-зеленої повсякденна. Жінкам дозволено обирати між спідницею та брюками. Хоча у 2013 році військовослужбовиці Мексики йшли на параді в кольорових спідницях.
У Чилі парадна форма військовослужбовиць вирізняється незвичним головним убором.
У Пакистані жінки разом із формою носять традиційний хіджаб.
Збройні сили Індії використовують дев'ять типів форми, парадна має три різновиди. Поділу на форму для чоловіків і жінок немає.
У Північній Кореї жінки носять спідниці та кітель темно-оливкового кольору. Ця країна одна з небагатьох, де характерним є високе підняття ноги при стройовому кроці.
Парадна форма одягу чоловіків і жінок Збройних сил Мадагаскару має сірий колір. З парадною формою жінки носять чоботи. Великий вплив на розроблення дизайну мали європейські зразки Франції та Великої Британії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міністру оборони принесли каблуки на парад
Народні депутати вимагають від Міноборони провести службове розслідування щодо того, що на параді до Дня незалежності на Хрещатику військовослужбовиці будуть крокувати у парадній формі, в туфлях на підборах і без зброї. Нардепи цікавляться, хто ухвалив таке рішення, скільки коштів витрачено на закупівлю цього взуття з податків українців і хто понесе матеріальну відповідальність за це. Також від міністра вимагають публічних вибачень перед армією та ветеранками.
Коментарі