Печерський суд Києва обрав запобіжний захід одному з колишніх посадовців міністерства оборони України, який "списав" майже 94 мільйони гривень пені львівському бізнесмену Ігорю Гринкевичу за протермінування постачання товарів МОУ. Про це повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань.
Влітку 2023 року ДБР відкрило кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для Збройних сил України щодо Гринкевича.
Слідство повідомило, що компанії цього підприємця виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу на суму понад 1,5 млрд грн. Однак самі підприємства раніше займались будівництвом та не мали жодних виробничих, складських, чи інших потужностей для виготовлення та зберігання одягу та білизни для потреб Міністерства оборони України.
Йдеться про будівельні компанії: ТОВ "ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ", ТОВ "Будівельна компанія СІТІГРАД", ТОВ "Будівельний Альянс МОНТАЖПРОЕКТ".
Правоохоронці виявили повне невиконання шести контрактів, а ще за семи договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише у невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов'язань. При цьому вісім договорів виконані із запізненням на терміни від 3 до 5 місяців. Це призвело до збитків бюджету за попередніми оцінками на 1,2 млрд грн та відповідно зриву постачання.
Також слідство встановило, що компанії перекуповували товар у Туреччині, значно завищуючи ціни при поставці товарів міноборони. Попередньо націнка компанії бізнесмена складала 60%. Вуйко має добрий апетит.
У грудні минулого року Державне бюро розслідувань повідомило про затримання у Львові бізнесмена, одного з найбільших постачальників міністерства оборони, який пропонував 500 тисяч доларів США одному із керівників Головного слідчого управління ДБР за сприяння у поверненні майна, вилученого у підконтрольних йому компаній в ході розслідування кримінального провадження.
Йдеться про нерухомість, автівки преміумкласу, які перебували у власності його сім'ї, а також про майно та рахунки підконтрольних йому компаній.
Потім була оголошена друга підозра у завданні збитків державному бюджету України у великих розмірах, де окрім окрім Гринкевича зазначені ще чотири його спільники.
"П'яти членам злочинної організації повідомлено про підозру у створенні та участі у злочинній організації та у заволодінні чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство), вчиненому в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, злочинною організацією", - заявили в ДБР.
Окрім цих пʼяти, підозрюваним у злочині як співучасник злочинної групи проходить і син Ігоря Гринкевича - Роман.
Чиновницький дідько поплутав
Тоді ж, у минулому році, ДБР паралельно перевіряло причетність до оборудок і колишніх посадовців міноборони, які чомусь не захотіли або юридично забезпечити виконання підписаних зобовʼязань, або розірвати договори з ненадійними партнерами - поставниками.
І от днями Державне бюро розслідувань повідомило про підозру експосадовцю оборонного відомства у зловживанні владою або службовим становищем.
Зазначається, що підозрюваний уклав договори з підконтрольними львівському бізнесмену підприємствами на понад 1,5 млрд грн. Останні мали поставити для МОУ військовий одяг у визначений термін, не маючи при цьому навіть виробничих потужностей для його пошиття. Щоб уникнути великих штрафних санкцій, підприємці звернулися до підозрюваного з проханням перерахувати їх та максимально зменшити. Для цього посадовець міністерства безпідставно уклав додаткові угоди, якими продовжив строки постачання товарів. Виставлені штрафні санкції за прострочені контракти були зменшені з майже 98 млн грн до 4,5 млн грн, тобто на 93,5 млн грн.
За даними видання "Українська правда", яке посилається на власні джерела, мова йде про Максима Гриценка, який у 2023 році обіймав посаду т.в.о. директора департаменту ресурсного забезпечення.
Він може вийти з-під варти, заплативши заставу 50 мільйонів гривень.
Коментарі