Наступного року вперше у Полтавському й Диканському районах проводитимуть екскурсії на велосипедах. Для екстрималів пропонують безлюдні маршрути, подивитися краєвиди області. За бажанням туристів, майже всі екскурсії можна поєднати з велопрогулянкою. Іноземців супроводжуватимуть гіди — 36 полтавців пройшли спеціальні 6-місячні курси.
— Аби європейці краще знали наше місто, зняли фільм "Сім чудес Полтави", — каже Віталій Павлов, начальник міського відділу туризму. — Телерадіокомпанія "Лтава" завершила зйомки у серпні цього року. Фільм українською мовою з англійськими субтитрами. 27 вересня кіно покажемо полтавцям. Диски з фільмом плануємо роздати туристичним фірмам і по школах.
До переліку чудес потрапили будівля дворянського та селянського банку, поле Полтавської битви, Спаська церква, будинок полтавського земства, Хрестовоздвиженський монастир, Біла альтанка й ансамбль полтавської Круглої площі. Місця визначили три роки тому. За них проголосували 12 тис. людей.
До Євро-2012 оновили стадіон "Ворскла". Два місяці тому відремонтували стільці, ще раніше поміняли газон. Там тренуватиметься команда — учасниця Євро-2012. Він — найбільший в області. Вміщує 25 тис. людей. На території арени є тренувальне поле, масажний кабінет, фітнес-центр, кімнати для зустрічей, дві роздягальні, прес-центр.
На Крюківському вагонобудівному заводі у Кременчуку будують нові електропотяги. Вони курсуватимуть між містами-мільйонниками. Орієнтовно їздитимуть від Києва до Харкова й Донецька.
— Кожен матиме по дев'ять вагонів, — каже Георгій Ігнатов, 62 роки, з Крюківського заводу. — Будуть першого, другого і третього класів. Є окремий вагон на 12 місць для людей на візках. У ньому розширені проходи й туалет, обладнані підйомники. У кожному вагоні встановлять кондиціонери. Розганятимуться поїзди до 160 кілометрів на годину. Зупинятимуться один-два рази на великих станціях.
Потяги планують випустити до початку листопада. До кінця березня їх випробовуватимуть.
Коментарі