Цієї п'ятниці у Полтаві відбудеться шоста міська спартакіада з Кіокушин Карате. У змаганнях братимуть участь діти від 7 до 14 років. У понеділок увечері, 19 березня, у спортивному залі профтехучилища №17 на вул. Фрунзе тренуються спортсмени клубу "Банзай". Готуються до змагання. Два місяці тому вони показали найкращий результат на обласному чемпіонаті — здобули сім перших і два других місць.
У залі тренуються близько 30 дорослих і дітей. Проводять розминку — присідають, віджимаються від полу на кулаках, качають прес.
— Коли готуємося до змагань, навантаження збільшуємо вдвічі. Зараз треба добре розігріти тіло. Як стануть у пари, щоб не пошкодили нічого, — пояснює тренер Микола Богодистий. Він голова клубу "Банзай", представник національної федерації Карате Кіокушин України у Полтаві. — Починати займатися карате раджу із 7 років. Раніше дитина не зрозуміє, що від неї хоче тренер. 7-річки, як губки, впитують інформацію, філософію бойового мистецтва, осмислюють задачі. За один-два роки стають чемпіонами серед дітей. Усе більше на заняття приходить дівчат. Вони старанніші за хлопців. Просто хлопчаки швидше вловлюють техніку. До занять допускаємо, як принесуть довідки від терапевта і невропатолога, що можуть займатися спортом.
У клубі "Банзай" вікових обмежень немає. Дорослі працюють за окремою програмою.
— Часто буває приводить батько сина. Той вередує, не хоче тренуватися. Звик сидіти перед телевізором чи в комп'ютерні ігри грати. За два-три тижні малого не витягти зі спортзалу, — сміється Микола Богодистий. — Батьки самі лишаються тренуватися. Спочатку — щоб приклад дитині показувати, потім з'являються спільні інтерес, теми. До речі, такі пари — батько і син — дають хороші результати. Обоє старанні, наполегливіші.
Микола Богодистий займається з дітьми, які мають вади слуху. Вадим Бояров дворазовий чемпіон Полтавщини. Удруге підтвердив свій титул на змаганнях зі здоровими дітьми. Цієї весни готується до Всеукраїнського чемпіонату.
— З такими дітьми працювати нескладно. Навпаки, стараються на повну, душу вкладають у те, що роблять, — каже тренер. – У колективі їх сприймають на рівних.
Нещодавно у спортивному залі профтехучилища №17, де тренуються спортсмени, поміняли освітлення. Замість застарілих ламп поставили шість сучасних світлових прожекторів. Давню проблему вирішив Євген Солтус, депутат Октябрської районної ради від політичної партії "Фронт змін" у Полтаві.
— Сам захоплююся спортом, розумію, наскільки заняття важливі для підростаючого покоління. Клуб "Банзай" працює у Полтаві близько 20 років. Його тренери вивели у великий спорт не одне покоління. Коли побачив, у яких умовах працюють, серце йокнуло. У спортзалі профтехучилища освітлення дуже слабе. 300-ватні лампи часто перегорали. Енергії брали забагато, — розповідає Євген Солтус. — Тепер там освітлення як денне.
Сучасні енергоощадні прожектори працюють понад чотири роки. Заміна освітлення коштує близько 5 тис. грн.
— Зі старими лампами намучилися. Думали, хай краще сюди ідуть діти, ніж шукають пригод на вулицях. Добре, є небайдужа людина, як Євген Олександрович. Освітлення для спортсмена дуже важливе. У парах напрацьовують блоки, як захищатися чи відступити. При поганому освітленні слабка реакція. Вчасно не побачиш дії противника, — каже Микола Богодистий. — До нас приходять хуліганами. Займаються трохи — міняються. Вчителі зі шкіл кажуть, чим більше займаються бойовим мистецтвом, стають уважнішими на уроках, скромнішими. Спорт дисциплінує. Тут розвиваються не тільки фізично, а морально і культурно.














Коментарі