Дихати димом від торфовища небезпечно. Через це можуть розвиватися алергії, хвороби дихальних шляхів.
— Чадний і вуглекислий газ, які виділяються під час горіння, шкідливі, — пояснює 42-річна Наталія Смоляр, завідувач кафедри екології та охорони довкілля Полтавського педагогічного університету. — Вуглекислого газу у повітрі повинно бути у концентрації 0,029 на кубічний сантиметр. Якщо більше одиниці — почнемо задихатися. З димом вдихаємо оксиди сірки, азоту, вуглекислого газу, пил. Якщо у полі вигорають гриби, у повітря виділяються спори. На них у кожного може бути своя реакція. У людей проявляються симптоми, як при отруєнні чадним газом: головний біль, нудота, часте поверхневе дихання, можна навіть утратити свідомість.
Пожежа на торфовищах нічим не відрізняється від такої, що її влаштовують свідомо фермери, спалюючи поживні рештки. В одному міліграмі землі, це на кінчику ножа, згорають п'ять-шість мільярдів бактерій. Окрім них, у повітря потрапляє хімія, яку фермер вносив у ґрунт протягом року.
Екологи говорять, вплив диму торфовища на людський організм рівноцінний курінню кількох пачок цигарок за день. Для профілактики радять щодня міняти одяг, приймати душ, промивати горло та ніс, вживати вітамін Е як антиоксидант. Вішати в хаті мокрі простирадла.
Коментарі