У живому куточку Полтавського обласного театру ляльок живе лелека. Птаха з поламаним крилом підібрала на городі полтавка.
— Побачили його ще у вересні на станції юних натуралістів. — говорить садівник театру Світлана Торбенко, 51 рік. — У натуралістів лелеці було холодно, комфорту ніякого. Я забрала його до театру. Годуємо два рази на день карасями, жабами та мишами. Гроші на утримання виділяє адміністрація. Їжу приносять небайдужі люди.
Лелеку прозвали Петровичем, хоча не змогли з'ясувати, самець це чи самиця. Літати не зможе, бо кістки неправильно зрослися.
— На публіці сумирний, — продовжує Світлана Торбенко. — На самоті клацає дзьобом — кличе своїх. І весну відчуває. Почав розбирати гніздо. Прутики мочить у воді. Хоче звити власне. Тільки ж пари не має.
До театру часто приносять тварин та птахів. Одних — через те що набридли. Інших — через алергію в батьків або дітей.
Торік до Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді також принесли лелеку з перебитим крилом. Прозвали Льоліком. Нещодавно він помер. Улітку з Шишацького району привезли двох лелеченят, від яких відмовилися батьки. Пташенята кілька днів сиділи на водонапірній башті, доки їх не зняли. У одного виявили травму. Його віддали в аграрну академію на кафедру терапії. Восени лелеченят відпустили на волю. За рік до центру приносять трьох-п'ятьох птахів.
Екологи закликають берегти лелек. Вони є в полтавському регіональному переліку рідкісних видів і тих, що зникають.
Коментарі