понеділок, 25 лютого 2013 06:15

"В каждом классе по пять-восемь мажоров учится"

Автор: фото з сайта www.Vk.com
  Син міського голови Полтави Олександра Мамая, шестикласник Сергій Мамай на осінніх канікулах у цьому навчальному році відпочивав з батьками в США. Родина сфотографувалася на тлі Бруклінського мосту в Нью-Йорку
Син міського голови Полтави Олександра Мамая, шестикласник Сергій Мамай на осінніх канікулах у цьому навчальному році відпочивав з батьками в США. Родина сфотографувалася на тлі Бруклінського мосту в Нью-Йорку

12-річний Сергій Мамай, син міського голови Полтави, у соціальній мережі виклав фотографії зі США. Нещодавно відпочивав там з батьками. Сфотографувався на Алеї зірок у Лос-Анджелесі.

За кордон по кілька разів на рік їздять учні спеціалізованих шкіл №3, 29, ліцею №1. Там переважно навчаються діти заможних полтавців.

Спеціалізована школа №3 розташована на вул. Куйбишева у центрі міста. У закладі поглиблено викладають іноземні мови. Нещодавно туди перевів сина Володимир Залужний, один з лідерів громадського об'єднання "Наш дім — Полтава", балотувався у народні депутати. 18 лютого близько першої дня у вестибюлі чергує охоронець з ноутбуком. Запитую, як пройти до директора. Він пускає, документів не перевіряє. На другому поверсі коридором ідуть, обійнявши одна-одну за талію, двоє високих і струнких школярок. На одній біла прозора блузка, крізь неї просвічується бюстгальтер. На іншій — короткий топ, видно живіт.

— В этой школе все решают деньги. Ребенку с богатой семьи нетрудно влиться в коллектив — в каждом классе по пять-восемь мажоров учится, — каже одна з дівчат. Не називається. Навчається в 10-му класі. — В остальном, как в обычной школе — учителя строгие, требовательные. Много задают учить дома.

Подруга сміється. Дивиться на школярку пильно, робить знаки. Та замовкає і обидві відходять.

— Самый крутой в школе — Верига. Его родня держит "Каштановую аллею", ночной клуб "Европа" (один з найдорожчих закладів у Полтаві. — "ГПУ"), — розповідає російською інша десятикласниця. Стоїть у коридорі біля вікна, визирає на подвір'я. Розгладжує пальцями довге русяве волосся. Схожа на модель. — Навіть класний керівник звертається до нього по імені і по-батькові. Інші вчителі так само. На День Валентина одній дівчині подарував айфон п'ятої моделі (Айфон-5 коштує 5,8— 6,8 тис. грн. — "ГПУ"). Це так просто симпатію виразив. На всі свята старшокласників безплатно пускають у клуб "Європу". Той клас весь мажорний, тому з ним не всі дружать.

Кілька разів на рік учні зі школи їздять відпочивати в Європу. Путівки купують по 500 євро.

— То не дорого — продовжує учениця. — Тусуємося по музеях, відомих місцях. На такі екскурсії могли би з батьками поїхати. А від школи хотілося би, щоб були програми по обміну — мови за кордоном учити.

У гімназії №31 на вул. Героїв Сталінграда в 6-В класі навчається син міського голови 12-річний Сергій Мамай. Будівля гімназії має три поверхи. На першому гардероба немає — діти перевдягаються у класах. При гімназії є басейн. Заклад вважають одним із престижних у місті, бо багато гімназистів перемагають у міських і всеукраїнських олімпіадах з різних предметів. Тут сильні викладачі.

— Сюди з усього города привозять дітей. Великих мажорів немає. Таких зразу ставимо на місце, — каже старшокласник у темному светрі. — Найвідоміша лічность — Сєрік Мамай. Ей, малий, бистро сюда підійшов, — гукає шестикласника у темно-синьому костюмі. Він слухняно підходить. Відсьорбує з білої чашки какао.

— З Сєріком на одній паралелі вчуся, — говорить Данило. — В нього важкий клас — математичний. Там уроків багато задають. Зато всі дружні, ніхто не задирається. В моєму класі в усіх є сенсорні телефони. Буває, загубить хтось, прийде з дрековим. Поприкалуємося пару днів. Де чиї батьки працюють, не питаємо. То не принято, кому треба і так знають.

У навчально-виховному комплексі №10 на вул. Артема навчаються майже всі діти чиновників з обласної держадміністрації. До першого класу пішов син Сергія Солов'я, колишнього заступника губернатора. На підготовчі курси ходить донька Ігоря Кужика, директора телерадіокомпанії "ІРТ Полтава". До школи №6 відав доньку Валентин Грицан, директор мережі продуктових магазинів "Алмакс-маркет". У п'ятому класі школи №3 навчається син Володимира Сидорова, генерального директора товариства "Екометан", тримає мережу заправок у Полтаві.

Мер з губернатором навчалися в одній школі

Мер Полтави 44-річний Олександр Мамай і губернатор 55-річний Олександр Удовіченко навчалися у полтавській школі №19.

— Саша Мамай з дитинства намагався бути лідером. Школою збирали металолом чи макулатуру, — пригадує директор Катерина Манько. — Раз назбирали цілий пікап металобрухту. Бачу — курять хлопці нагорі. Гукаю — принишкли, не обзиваються. Тоді Саша каже, мов Катерина Петрівна, як підніметеся до нас, обіцяю — кину курити. Я подерлася на металолом. Хлопців вилаяла. Але Саша слова дотримав — з того часу не палить.

Міський голова відремонтував актовий зал, купив телевізори, DVD-програвачі.

— Удовіченко школу закінчив майже 40 років тому, — каже Манько. — Був комсоргом, ідейний дуже. Історію Радянського Союзу школярі не любили, бо важка. А Саша знав на "відмінно".

Школу №14 закінчив мільярдер, власник холдингу "Кернел груп" Андрій Веревський.

— Навчався на "чотири" і "п'ять". У бійки ніколи не ліз. Але в лідери не вибивався. Батьки часто приходили до школи, цікавилися, як учиться, — розповідає директор Віра Піддубна. — Андрій Веревський школі не допомагає. Хоча казав, будуть потреби — звертайтеся.

 

Зараз ви читаєте новину «"В каждом классе по пять-восемь мажоров учится"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

46

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути