Суміші Хорольського молококонсервного комбінату дитячих продуктів визнали безпечними для здоров"я дітей. Після смерті двох немовлят у Вінницькій і Тернопільській областях почали перевіряти всі підприємства, які випускають дитяче харчування в Україні.
У Хоролі виготовляють 20 найменувань продуктів для дітей.
Фахівці держпідприємства "Полтавастандартметрологія" відібрали п"ять видів сумішей, які виготовляють на комбінаті.
— Суміші досліджували протягом дев"яти днів, — розповідає начальник науково-дослідного центру Надія Ремізова. — Перевіряли їх смакові, фізико-хімічні, мікробіологічні, радіологічні показники. Шукали в сумішах пестициди, антибіотики, токсичні свинець, кадмій, ртуть, миш"як. Жодних відхилень не виявили.
Тиждень тому спеціалісти встановили, що смерть настала через те, що дитячу суміш батьки тримісячної Юлії з Тернопільщини розводили колодязною водою. А в ній вміст нітратів значно перевищує норму.
Щороку на Полтавщині водою з криниць труїться близько десятка немовлят. Із 220 тис. колодязів в області половина забруднені нітратами.
— Нітрати в шлунку дитини перетворюються на нітрити, — пояснює Олександр Варяниця, завідувач реанімації міської дитлікарні Полтави. — Вони не дають гемоглобіну крові переносити кисень. Клітини не дихають. Дитина синіє та гине.
Найчастіше отруєння трапляються в дітей на штучному вигодовуванні. Отруїтися вони можуть і коров"ячим молоком, якщо тварина їсть брудну траву та п"є нітратну воду. Медики радять для немовлят використовувати бутильовану. Значно безпечніше вживати воду з артезіанської свердловини.
Люди, котрі постійно п"ють нітратну воду, перебувають у стані хронічного отруєння. У них слабкий імунітет, виникають серцеві, онкологічні недуги, хвороби органів дихання.
Кип"ятити нітратну воду не ефективно — це збільшує вміст нітратів.
Коментарі