
На центральний ринок Полтави й до квіткових магазинів завезли перші весняні квіти.
Тюльпани продають по 7–8 грн за штуку, крокуси та гіацинти у вазонах із землею — по 15 і 20 грн. Нарциси коштують 6–7 грн за квітку. До 8 Березня мають завезти фрезії, іриси, еустоми та альстромерії.
48-річний Іван Солодовник із села Мачухи Полтавського району займається квітами понад 20 років. Цього року в теплицях висадив 17 тис. голландських тюльпанів. Реалізує їх в Полтаві, Пирятині, Зінькові, Лубнах, Карлівці, Нових Санжарах.
— Для мене квіти — це прибуткова справа. Та можна як заробити, так і втратити. От літом троянди погано беруть, оберемками викидаємо, — розказує чоловік. — Маю точки на вулицях Артема й Гололя у Полтаві. Ще хочу збудувати павільйон на Розсошенцях.
У прохолодному підсобному приміщенні підлога заставлена оберемками квітів у воді. У картонних коробках складені жовті та червоні тюльпани. Деякі загорнуті в газету.
— Уже на 8 Березня зрізав, — зауважує квіткар. — Без води вони довго можуть пролежати. Так не гниють і не в"януть. За два дні перед продажем ставлю їх у воду. Тоді ще більше 10 днів протримаються.
Каже, що до свята ціни на тюльпани зростуть:
— Торік по десять продавали, то й на цей раз не дешевші будуть.
Квіти висаджені в пластикових ящиках. Частина стоїть на землі й на полиці в два яруси.
— Так займаю дві площі, — зауважує Солодовник. — Якщо мені треба сповільнити ріст, я ховаю вазони подалі від світла під стіл. Крім того, вони тягнуться до світла й ніжки стають довшими. А як захочу, можу тюльпан за місяць виростити. Та він буде низеньким.
Щоб квітки нормально росли, в парнику два місяці підтримують сталу температуру 8–10°С.
— Зараз люди полюбили жовтий і білий колір, — веде далі Іван Васильович. — Ще вибирають тюльпани з гострими пелюстками та із зубчиками.
В окремі вазони чоловік висадив майже 2 тис. гіацинтів. Вони ростуть із цибулинки, а їх квітки за будовою нагадують бузок. Вирощує білі, сині, фіолетові та рожеві.
— Гіацинт везуть із закордону. Дарують у горщиках. Треба, щоб він повністю відцвів. Потім зелене листя ще трохи стоятиме. Як почне жовкнути, квітку треба висадити в ґрунт. Вона, як тюльпан, надворі цвістиме щороку. Але два роки цибулина набиратиме сили й не цвістиме, — зазначає квіткар.
Щоб гіацинт квітував довше, його радять не ставити на сонці та підвіконні. Квітка має бути в тіні та в прохолодному місці.
— Оптом я їх продаю за 10 гривень. У магазинах гіацинти виставляють по 20–25, — говорить Солодовник. — Цибулина в закупці коштує 3,2–3,5 гривні. Горщечок — 20 копійок. Саджу в суміш торфу, річкового піску й землі. Треба, щоб ґрунт пухким був, бо коріння вивертатиме квітку назовні.
Коментарі