Ексклюзиви
Пʼятниця, 01 лютого 2008 18:44

У Полтаві побудують синагогу

Через три місяці в Полтаві на вул. Шолом-Алейхема планують закласти фундамент молитовного будинку іудеїв — синагоги. Її зведуть за кошти інвесторів. Це буде копія Варшавської синагоги, спаленої фашистами під час війни на день народження Гітлера.

Будівля матиме площу майже 600 кв. м. Її фасад буде повернутий на схід — у бік Єрусалиму. У молитовному приміщенні стоятиме шафа із торами — п"ятикнижжям Мойсея. Іудеї молитимуться, повернувшись до нього обличчям. Чоловіки — на першому поверсі, жінки — на балконах другого.

— В іудеїв немає священика, який веде службу. Люди з громади по черзі читають розділи "Тори", а решта повторюють, — розповідає директор Полтавського навчально-виховного комплексу для євреїв "Ор Авнер" Ольга Обогрєлова, 47 років. — Перед молитвою вони миють руки.

У синагозі буде бібліотека, комп"ютерний клас, їдальня. Проходитимуть обряди очищення, обрізання, весілля.

На Полтавщині 1,8 тис. євреїв. У Полтаві вони моляться у двох кімнатах обласної філармонії.

— Туди ходить до двадцяти чоловік. А більшість євреїв — атеїсти, бо виховувалися в Радянському Союзі, — каже начальник відділу у справах національностей та релігії облдержадміністрації Валентин Сошин, 52 роки.

У Гадячі синагогу будують п"ять років.

Зараз ви читаєте новину «У Полтаві побудують синагогу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода