Ексклюзиви
Вівторок, 29 квітня 2008 16:25

У Мирослави Капинос хочуть відібрати трійню

Автор: фото: Світлана НАТАЛЕНКО
  Валерій Бондаренко із Погребів Глобинського району біля новонародженого сина Миколи. Двоє інших синів знаходяться в кювезі поруч. Немовлята дихають самі, але їдять через катетер. Мати дітей Мирослава Капинос фотографуватися не захотіла
Валерій Бондаренко із Погребів Глобинського району біля новонародженого сина Миколи. Двоє інших синів знаходяться в кювезі поруч. Немовлята дихають самі, але їдять через катетер. Мати дітей Мирослава Капинос фотографуватися не захотіла

13 квітня Мирослава Капинос із села Погреби Глобинського району народила в Полтаві трьох хлопчиків. Ілля, Микола та Віталій з"явилися на світ на 32-му тижні вагітності.

Мирослава народила Миколу о 14.10. Він важив 1750 г. З інтервалом у 5 хв. з"явилися на світ Віталій та Ілля —  відповідно вагою 1820 і 1560 г.

23 квітня малюків із матір"ю перевели до міської дитячої лікарні.

— Народилися надто слабкими, — розповідає лікар-ординатор Олена Щербань, 32 роки. — Їдять материнське молоко через зонд. Вони незрілі, не мають смоктання і ковтання. Віталія вже потроху прикладали до грудей.

Породілля почувається добре.

— Діти пригнічені і дуже спокійні, — веде далі Щербань. — Їхній стан тяжкий. У немовлят набряк головного мозку і крововиливи через внутрішньоутробну нестачу кисню. Але прогнози хороші.

Щодня Мирославу з синами відвідує чоловік Валерій Бондаренко, 30 років. Вони зареєстрували шлюб за два дні до пологів.

Біля жінчиного ліжка стоять два кювези. В одному — Микола, в другому — Ілля з Віталієм. У кожного в ніздрі катетер.

— Я батько оцих трьох карапузів, — усміхається Валерій.

— Весь час хотіла тільки хлопця. На 23-му тижні поїхала в Полтаву. На УЗД узнала, що троє буде, — каже жінка.

— Два хлопчика точно було видно, а третій ховався, — уточнює Валерій. — Тоді був шок.

— У мене й досі шок, — веселішає Мирослава. — Вони ще повинні були знаходитися в пузі.

Подружжя житиме у старій хаті в селі Погреби. Вона дісталася родині від бабусі Валерія.

— Її треба переоформляти і ремонтувати, а на це немає часу. Становище хитке, — каже чоловік. — Мій батько перехворів білою гарячкою, а потім втратив зв"язок із дійсністю. Не знаю, де він тепер. А мама вийшла вдруге заміж і кудись поїхала.

Валерій працює охоронцем на підприємстві "Градосфера" в Кременчуці. Отримує 1 тис. грн. Мирослава навчалася на швачку.

25 квітня Бондаренко забрав свідоцтва про народження дітей. Сподівається швидше отримати на них допомогу від держави. Чоловік подав заяву про матеріальну допомогу на роботі.

— 29 років я вів безвідповідальний образ життя, — каже Валерій. — Зараз наш будинок на початковій стадії ремонту. Там треба поставити пічку, помазати і побілити. Газу немає.

Погребівська сільрада як орган опіки ухвалила рішення відібрати дітей у батьків.

— Стоїть у них лише диван обшарпаний і тумбочка, — розповідає голова сільради Ольга Бойчич, 59 років. — Валерій же лацюга з лацюг. Щоб дітей забрати додому, він нічого не зробив.

— Він недавно по сусідах ходив, просив віддати якісь дитячі речі, — згадує місцевий, називатися не хоче. — Валєра трудяга. На двох роботах був. Просто допомоги йому ні від кого чекати.

Мирославині батьки теж живуть у Погребах.

— Її батьки алкоголіки. Вона була сама по собі, — веде далі Бойчич. — У школі її жаліли, бо ласки й тепла не мала.

Помешкання оглянула комісія.

— Коли маму випишуть, ми запропонуємо їй написати заяву на влаштування дітей на півроку або рік у Будинок дитини, — розказує начальник служби у справах дітей Глобинського району Наталія Шушвал, 26 років. — За цей час вони приведуть хату в порядок. Кошти перераховуватимуть на особові рахунки дітей. Якщо не схоче, піднімемо питання про відібрання дітей.

За трійню родина має отримати 87 тис. грн. Гроші виплачуватимуть протягом трьох років.

Зараз ви читаєте новину «У Мирослави Капинос хочуть відібрати трійню». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода