Водії розповідають, після того, як 10 січня на газовій автозаправці "Екометан" поблизу села Гора під Полтавою вибухнув автомобіль і загинув водій, на газових заправках у балони закачують на кілька десятків атмосфер менше газу.
— Коли заправлявся, не звернув уваги. Повного балона мені вистачало з'їздити в село Новосанжарського району за 80 кілометрів від Полтави і повернутися назад, ще й вистачало, щоб доїхати до заправки, — розповідає полтавець 55-річний Михайло Северин. — У цю суботу з'їздив, повернувся, але до заправки не доїхав, бо скінчився газ на півдорозі. Оскільки на бензині давно не їздив, довелося підкачувати його бензонасосом у мотор. Заправник пояснив, після вибуху вони задувають під тиском 200 атмосфер замість 230.
Якщо раніше повної заправки вистачало на 200 км по трасі, тепер — на 160 км.
На держпідприємстві "Харьківавтогаз", якому підпорядковуються полтавські заправки, пояснюють: стандартом для 50-літрового балона є закачування під тиском у 200 атмосфер.
— Це максимальний тиск за гостом, — каже 32-річний Віталій Гришко, інженер з обліку та реалізації газів. — Його закачують за гарних погодних умов. Але водіям хочеться більше газу, бо чим сильніший тиск, тим далі проїдеш. Тому на заправках можуть задувати до 230 атмосфер. Це було б безпечно, якби в машинах балони були якісними і правильно установленими. А це рідкість, особливо у легкових автомобілях. Тому на заправках не хочуть ризикувати.
Коментарі