До труб водогону на околиці Лохвиці 12 лютого потрапив бруд із міського сміттєзвалища. Через це заборонили вживати питну воду та користуватися криничною.
— У мене в хаті водопровід є. Що з того? — хитає головою 72-річна лохвичанка Людмила Лапшина.
Жінка відкручує кран. Звідти цівкою тече вода. Її колір схожий на мутний чай середньої міцності. На дні — темний осад. Від води тхне каналізацією.
— У колодязях вода не придатна для пиття, — розводить руками Людмила Олексіївна.
Труба, якою до жителів околиці Лохвиці йшла питна вода, пролягає через сміттєзвалище. Комунальники припускають, іржа її зруйнувала й через це в отвір потрапив бруд.
— Відремонтувати могли одразу, але там, де слід копати, проходить кабель зв"язку, — пояснює начальник Лохвицького управління житлово-комунального господарства Віктор Радько. — Без дозволу його власників копати не мали права.
На ремонт трубопроводу гроші збирали тутешні жителі.
— На нові труби по 200 гривень ми здали, усі 18 хат. Роботи вестимуть за рахунок комунальної служби, — говорить житель околиці Лохвиці Павло Кудряков, 30 років.
Доки водогін ремонтують, санстанція заборонила пити воду. Вона може призвести до отруєнь і шлункових інфекцій.
— Тягаємо відрами й каністрами від водонапірної башти, що за 1,5 кілометра, — говорить 35-річна лохвичанка Тетяна Красношапка. — З однієї каністри стараємося їсти наварить, умитися, попить. Живемо як у пустелі. Маємо водопровід уже сім років, звикли. До того, як його зробили, у колодязях вода була кращою. Зараз рівень води впав, вона мутна, у декого взагалі солярка плаває. Якби звалище прибрали, такого не сталося б.
У Лохвицькому управлінні житлово-комунального господарства кажуть, ремонтувати труби водогону розпочали 18 лютого.
— Треба закрити три проколи, — говорить Радько. — У найкоротший термін люди знову матимуть воду.
Міський смітник планують перенести на околицю Лохвиці, за 2 км від старого звалища. Місце для нього підготували. Зі сторони траси Київ–Суми до нього будують дорогу.
Коментарі
1