— У місті проблема, де працевлаштуватися учневі на період літніх канікул. У нас вона відсутня. Усі охочі можуть працювати в залежності від уподобань та хисту, — розповідає Леніна Лаврик, 51 рік, заступник директора із навчально-виховної роботи школи селища Декабристів на Миргородщині.
— У школу на останній дзвінок, це вже традиція, приходить директор нашого держгоспу і запрошує дітей улітку попрацювати на підприємстві. Учнів до роботи заохочують. На перший дзвоник найстараннішим вручають премії.
Тепер група школярів задіяна в городній бригаді. Полють огірки, моркву, капусту. Є один учень, який пішов працювати в будівельний цех. За дитячу працю підприємство виписує на школу овочі, м'ясо, олію. Часто дають мед із пасіки.
— Мій син в 11-му класі. Працевлаштувався із 14 років, як тільки дозволили по законодавству. Уже третій рік під час канікул працює на підприємстві. І овець пас, і свиней. Зараз випасає корів. Він працює офіційно, по договору. Має трудову книжку, йде стаж роботи. Для дитини це добре, бо праця виховує і грошей може заробити. Від безділля не шукає пригод на свою голову. Платять школярам, як дорослим. Зарплата біля 70 гривень за день, — каже Оксана Зінченко, 35 років.
У місцевій службі у справах дітей кажуть, у Миргородському районі дозвіл на працевлаштування 18 підлітків узяло лише підприємство з селища Декабристів. У решті сільгосппідприємств діти якщо й працюють, то не офіційно.
Коментарі