У Зіньківському районі в 30 міжміських автобусах установили камери відеоспостереження. Через них відстежують кількість пасажирів, вираховують безбілетників, тих, хто платить гроші безпосередньо водієві.
— Два тижні тому їхав у відрядження в Зіньків. Сів у "газельку" на автостанції в Полтаві. У салоні над місцем водія під чорним ковпаком причеплені дві відеокамери. Знімають вхід і салон. Від них тягнеться провід до металевого ящика над дверима. Таблички про зйомку немає, — говорить полтавець 24-річний Сергій Піддубний. — Люди обурюються, соромляться в носі поколупатися.
В обласному управлінні транспорту і зв'язку говорять, відеокамери в салонах автобусів установило лише Зіньківське автотранспортне підприємство-15339.
— Запис дивиться в автопарку фахівець. Його не цікавить, що робить пасажир. Визначає завантаженість буса. Наприклад, бачить, по маршруту в вихідні їздить більше людей. На ці дні пускаємо велику автівку. І навпаки. Також стежить, щоб не було лівих пасажирів. Тоді водій не кластиме прибуток у карман, — розповідає директор підприємства 34-річний Андрій Удовиченко. — Камера працює в дорозі й на автостанціях. Звук не записує.
Ідею спостереження запозичили з Києва. Відеокамери в автобусах може встановити їх власник.
— Це громадське місце. Знімати можна. Але пасажирів треба попередити, — пояснює полтавський адвокат 36-річний Андрій Тарапата. — Якщо такої об'яви немає, людина може вимагати вимкнути камеру або відмовитися від поїздки.
Коментарі