"На упаковках деяких продуктів з"явилися наклейки "Без ГМО". Але у складі продукту міститься модифікований крохмаль. Чи правомірний такий напис?"
Наталія Бондаренко, м. Гадяч
Модифікований крохмаль — натуральний крохмаль, оброблений задля зміни його властивостей.
— Це може бути фізична, хімічна, біохімічна чи комбінована обробка. Модифіковані крохмалі не належать до генетично модифікованих продуктів, — пояснює Катерина Рожновська з держпідприємства "Полтавастандартметрологія". — Його видозмінюють без втручання в структуру ДНК. А роблять це для отримання різновидів крохмалю із заздалегідь заданими властивостями — в"язкість, желювальна здатність тощо.
У харчовій промисловості модифіковані крохмалі застосовують як згущувачі, стабілізатори, наповнювачі й емульгатори. Ці добавки дозволено використовувати в харчових продуктах.
— Сировиною для модифікованого крохмалю є кукурудзяний, картопляний чи інший крохмаль. Проте є один нюанс. Як сировина для виготовлення крохмалю можуть бути використані генетично модифіковані рослини — картопля, кукурудза. Тоді це повинно бути вказано на маркуванні продукту, — зауважує Катерина Олександрівна. — Якщо ж на етикетці є напис "Без ГМО", то підприємство-виробник повинно мати документи на підтвердження цього.
Коментарі