У Полтаві інтернет-провайдери продають користувачам пакети з максимальною швидкістю. Насправді швидкість з'єднання в більшості значно нижча. У місті працюють п'ять великих інтернет-провайдерів: "Воля", "Тріолан", "Київстар", "Оптінет" та "Ого" від "Укртелекому".
— Переїхала жити на зйомну квартиру й вирішила підключити інтернет, — розповідає полтавка 31-річна Інна. — Вибрала від "Волі", бо в під'їзді інших кабелів не було. Сусіди жартували, що майстра треба викликати на першу половину для, аби дійшов до пізнього вечора.
Інна розповідає, майстер прийшов у назначений час.
— Почала розпитуватися за швидкість. А він сміється. Каже, у центрі Полтави зроду не було швидкості інтернету на 100 мегабіт. Говорить, усі системи застарілі. Швидкість набігає не більш як 30. Скільки користувачів є в під'їзді, на тих швидкість і ділиться. Оновлені системи тільки в спальних районах, але і там інтернет більш як 50 мегабіт не розганяється.
У жодного провайдера обласного центру немає максимальної швидкості.
— Щоб дивитися фільми онлайн і працювати із сайтами, достатньо 8 мегабіт, — говорить 24-річний Сергій Юнченко. — Така швидкість часто буває у "Волі". Її фішка — швидке обслуговування. Якщо інтернет зникає або працює погано, дзвониш у сервісний центр. З'єднання треба чекати довго, бо оператори сидять у Києві. Але як додзвонишся, тобі наче маленькому об'ясняють, що зробити.
Раніше Сергій користувався інтернетом "Ого".
— Провайдер гарний тим, що з нетом іде безкоштовний вай-фай, і по грошам не кусається. Але коли включав інтернет, був поганий телефонний зв'язок.
Найбільшу швидкість інтернету в Полтаві пропонує провайдер "Тріолан". На його офіційному сайті заявлена швидкість 1000 Мб/с. Пропонують дивитися телебачення через інтернет. Але полтавці нарікають, якщо викликають майстра, чекають кілька днів.
— Більше року тому підключила "Тріолан", — говорить 23-річна Вікторія. — Маю швидкість до 100 мегабіт за секунду. Максимальної не бачила, але в порівнянні з іншими інтернет-провайдерами він просто літає.
Компанія "Оптінет" пропонує найнижчі ціни за інтернет.
— Пользуюсь п'ятий год і ні разу не викликала майстра, — каже полтавка 21-річна Каріна. — Із комп'ютера можна дзвонити. Для цього треба купити гарнітуру, а з сайта провайдера встановити спеціальну програму. Вхідні дзвінки безкоштовні, якщо дзвониш на городський телефон — беруть 5 копійок за хвилину, по Україні від 34 до 50 копійок, а на мобільний 1 гривню.
Люди говорять, майстри "Оптінету" можуть обдурити.
— Якось майстер прийшов до хлопця, щоб підключити інтернет, — говорить 32-річний Руслан. — Узяв за це 50 гривень, хоча мав робити безплатно. Про таке довідалося керівництво, майстра звільнили, а гроші вернули.
Менш як рік тому в обласному центрі з'явився інтернет від "Київстару".
— Провела два місяці тому, — говорить 28-річна Ганна Іванничук.
— У мене мобільний зв'язок також від "Київстар". Тепер коли плачу за інтернет, провайдер нараховує таку ж суму на мобільний телефон. Правда, за останній місяць швидкість інтернету впала.
32-річний Руслан, прізвища не називає, п'ять років працював майстром із налаштування інтернету. Каже, чим більша компанія, тим гірше обслуговування.
— Якість інтернету залежить від кількості підключених до мережі людей і потужності комп'ютера, — пояснює.
Розповідає, щоб через повільний інтернет користувачі не подали до суду, у контракті провайдери пишуть максимальну швидкість, але не вказують мінімальної.
Коментарі