понеділок, 17 вересня 2012 07:00

"Зникає в середньому один бокал у тиждень"

Автор: МАЛЮНОК: ВОЛОДИМИР КАЗАНЕВСЬКИЙ
 

За час Євро-2012 Полтаву відвідали 8,5 тис. туристів. Майже половина росіяни, решта — шведи, поляки, іспанці, голландці, індійці. Приїжджали українці з сусідніх областей, із Харкова та Києва. Опитали адміністраторів, офіціантів та власників ресторанів, які речі найчастіше зникали звідти цього літа.

— Беруть по-крупному, — говорить 37-річний Юрій, працює адміністратором у кафе "Круча" по вул. Козака, 2а. — Раз пропала здоровенна попільниця "Вінстон". Зверху з металевою решіткою, схожа на урну. Такі ставлять надворі для куріння. Хто поцупив, спочатку не побачили. Передивилися записи відеокамери. Саме ювілей якийсь гуляли, чи корпоратив. Як сідали в мікроавтобус, урну затягли у багажник. Добре, знали замовника. Подзвонили — урну зразу повернули.

З ресторанів і кафе часто виносять тарілки, ложки, чашки й келихи.

— У сумки згрібають тарілки із недоїденими стравами, — продовжує Юрій. — Колись у жінки з-під плаща випала тарілка з нарізкою лимона. Вона вже на порозі стояла. Ми їй: "Куди зібралися?" Швидко обернулася і втекла. Таких клієнтів легше вслідкувати, якщо невелика, до п'яти чоловік, компанія.

Дрібні речі беруть студенти. Це іграшки, попільниці, защіпки від паличок для японської їжі. У ресторані "Сударь" по вул. Пролетарській, 47 найчастіше зникають серветки. Вони з білої гладенької тканини, приємні до тіла та гарно вбирають бруд. Такі шиють на замовлення. Коштують по 50 грн.

— Одна жіночка загорнула в неї коровай, поклала в сумку. Не встигли її зловити, — розказує 20-річна Євгенія Сердюк, офіціантка в "Сударі". —  Ще є мода на новорічні прикраси. Перед Новим роком відпочивала компанія молоді. Гарненько підпили. Дівчина наділа на голову звичайну паперову блискучу іграшку з ялинки, вийшла надвір. Фотографувалася в ній. З іграшкою на голові додому поїхала.

У полтавських ресторанах "Козачка", "Глухомань" цуплять ковдри. Клієнти кутаються в них увечері, коли сидять у літніх альтанках.

— Місяць тому охоронці спіймали молоду пару. Чоловік скрутив ковдру, взяв під руку й сідав у таксі. Як офіціант гукнув, почали падати на мороз, мовляв, випадково вийшло, — розповідає Станіслав, адміністратор "Козачки".

На території закладу встановлюють камери спостереження. У залах, де їдять, їх ставити не можна. Крадіжки помічають офіціанти. Охоронці затримують людей до приїзду міліції.

— Опергрупу викликаємо, коли на 100 процентів знаємо, хто і що вкрав. При двох понятих дивляться сумки. Людей не штрафуємо, тільки повертаємо своє.

За поцуплене мусять платити офіціанти. Гроші знімають із зарплати.

— Зникає в середньому один бокал у тиждень, коштує 25 гривень. Крадуть туристи з інших міст на сувенір. На них зображені два леви, кружка пива, є надпис "Полтавське пиво", — каже Вікторія Степаненко, 28 років, офіціантка в пабі "Сто доріг" по вул. Паризької Комуни, 18/2. — У місяць вираховують близько 50 гривень.

Зараз ви читаєте новину «"Зникає в середньому один бокал у тиждень"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути