Ексклюзиви
Четвер, 07 серпня 2008 19:15

Енергозберігальні лампи економлять до 15 гривень на місяць

Родина 72-річного полтавця Володимира Бондаревського за допомогою енергозберігальних лампочок економить 10–15 грн на місяць.

— У нашому будинку були звичайні лампи розжарювання. Пару місяців тому невістка купила одну енергозберігаючу лампочку, — розповідає Володимир. — Поміняли в одній кімнаті. Світло яскраве, ввечері добре видно. Потім купили такі ж ще у дві кімнати і на кухню. Треба б замінити ще в туалеті й передпокої.

Зі звичайними лампочками розжарювання сім"я Бондаревського витрачала в середньому 180 кВт електроенергії. Тепер — на 40–60 менше.

— На місяць виходить на 10–15 гривень менше. Якби в усіх приміщеннях були такі лампи, економили б більше.

Продавець-консультант магазину освітлювальної техніки "Реал", що на вул. Куйбишева в Полтаві, Олександр Рабін каже, що використання енергоощадних ламп скорочує витрати електроенергії в 5 разів.

— Окрім економії енергії, такі лампи ще й служать довше, — пояснює Олександр. — Якщо звичайна лампа розжарювання працює тисячу годин, то енергозберігаюча — дванадцять тисяч годин.

У магазині "Реал" енергозберігальні лампи "Філіпс" коштують 21–50 грн, "Максус" — 14,50–20 грн, "Осрам" — від 17 грн.

— Найкращі лампи "Філіпс". Раніше їх робили в Голландії. Потім, щоб здешевити виробництво, стали виготовляти в Китаї, — каже Рабін. — Але все одно вони якісні.

Зараз ви читаєте новину «Енергозберігальні лампи економлять до 15 гривень на місяць». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода