"Живу в селі під Полтавою. В гості приїхав товариш. Узяв із собою 200 гривень, закінчилися. Хотів зняти гроші з банкомату. Та в селі не знайшлося. Чи можливо в селі встановити банкомат?"
Віктор Дідик, 23 роки, с. Ковалівка Полтавського р-ну
У відділеннях банків кажуть, прилад у селі можна облаштувати, якщо буде не менше тисячі користувачів.
— Має проводитися мінімум дві тисячі операцій на місяць. Зняття грошей, перевірка рахунку, зміна пін-коду. Без цього невигідно тримати банкомат далеко від міста, — розповідає 36-річний Олександр Шерстюк, начальник відділу платіжних карт "Полтава-банку". — Найчастіше в селах ставлять банкомати великі підприємства — ферми, кооперативи. Укладають із банками зарплатний проект. У селі Білоцерківка Великобагачанського району банкомат для робітників облаштували в приміщенні молочного комбінату. Але ним вільно користуються і решта селян. Гроші завозять раз на тиждень.
Додає: щоби привезли банкомат, селянам треба написати листа з проханням до відділення банку. Це може зробити будь-хто від імені громади. Працівники дивляться, чи досить користувачів. Найчастіше облаштовують там, де багато пенсіонерів. Оформлюють їм пенсійні картки.
У селах області найбільше банкоматів від "Приватбанку" та Ощадбанку.
Коментарі