— За два тижні всі байдарки розписані. Частіше виходять на воду у вихідні. Збираються невеликими компаніями по вісім-десять чоловік. Більшість молоді. Місцеві багатії кажуть, відпочинок на байдарці кращий за морський, — розповідає Володимир Белей, 55 років, із Полтавської школи з веслування на байдарках і каное. — Полтавські річки красиві, багато цікавих маршрутів.
За прокат байдарки беруть 50 грн із людини у вихідні, 35 грн — у будні. Коли вивозять транспортом на маршрут, за кожен кілометр платять 4 грн. У Полтаві човни напрокат здають дві організації.
— Найбільші розтрати у байдарочних походах — дорога, прокат плавзасобу і спиртне, — говорить 24-річний Олександр Оніщенко, інструктор із водного туризму. — Власники не дозволяють розбирати байдарки, та в поїзді їх можна провезти. Пити спиртне на воді заборонено. Але беруть майже всі. Їжа іде, як закуска. Якось двоє хлопців напилися і заснули під кущами. Сміялися з них наступного дня. А коли вночі шукали і думали найгірше, було невесело. Якщо похід спортивний, навантаження велике. За день на байдарках проходимо до 40 кілометрів. На випивку сил не вистачає.
Найпопулярніші маршрути річками Ворскла, Псел, рідше — Орель, Сула.
— Ворскла — бюджетний варіант. Не потрібно тратитися на транспорт. Сів у Полтаві і поплив, — продовжує Олександр. — Гарні триденні маршрути: Гадяч — Сорочинці, Полтава — Старі Санжари, з Котельви до Кротенок. По берегах Ворскли багато сіл і пляжів. Річка мілководна. Є місця, де розбираєш байдарку і на руках переносиш через мілину. Орель — дика річка. У протоках росте густий очерет. Можна заблукати. Від Нехворощі Новосанжарського району до села Ряське Машівського хороший маршрут. Орель чиста, багато риби і раків. Псел багатоводний, береги красиві, пляжів мало.
— У похід беру консерви і крупи. Продукти, які не люблять вологи, пересипаю у пластикові пляшки, — каже Сергій Педько, 19 років, студент педагогічного університету. Шість років захоплюється водним туризмом. — Раніше воду пив із річки. Добавляв трохи марганцівки або перекип'ячував. Зараз набираю у селах чи із джерел. Одягаю рубашку з довгими рукавами, бо на сонці можна обгоріти.
Речі пакують у водонепроникні пакети. На байдарки одягають спеціальні "фартухи", щоб не зачерпувати веслами воду всередину. Потрібна чалка — палиця з мотузкою, щоб прив'язувати байдарку до берега.
Коментарі