Якби зараз в Україні проходили вибори президента, Володимир Зеленський набрав би в першому турі на 14−15% більше голосів виборців, ніж під час президентських перегонів 2019 року. Тоді він отримав 30,24%.
Про це в інтерв'ю журналістці НВ Ользі Духніч повідомив Володимир Паніотто, голова Київського міжнародного інституту соціології.
"Парадоксально, але разом зі зниженням рівня довіри до президента його електоральний рейтинг не впав, а виріс. Зараз Зеленський отримав би, за нашими останніми даними, десь на 14−15% більше голосів виборців, ніж у першому турі виборів рік тому. Електоральний рейтинг — це відносна, а не абсолютна оцінка, адже потрібно вибрати одну людину з низки. Й так, оскільки немає якихось альтернатив чинному президенту, то його все одно вибирають багато людей", — пояснив соціолог.
Водночас більша частина електорату чинного президента України, що в ньому "розчарувалася" (26%), проголосувала б на виборах за співголову проросійської політичної партії Опозиційна платформа — За життя Юрія Бойка, зазначив Паніотто, тоді як очільника Європейської солідарності й експрезидента Петра Порошенка готовий підтримати 1% електорату, що "відвернувся" від Зеленського.
"Головні критики Зеленського не так багато виграють для себе. А ось з партіями ситуація для критиків краще. Президентська партія вже викликає до себе негативне ставлення і, на думку респондентів, президенту не допомагає, а заважає", — підкреслив голова КМІС.
На президентських виборах 2019 року Володимир Зеленський в другому турі отримав 73,22% голосів виборців, тоді як його політичний опонент — тодішній чинний президент Петро Порошенко — 24,45%.
Згідно з останнім опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, 40% опитаних вважають, що влада досягає успіху в протидії епідемії коронавірусу, 48% - дотримуються думки, що не досягає.
У березні до Володимира Зеленського позитивно ставилися 46% опитаних (у лютому — 48%), нейтрально — 33% (у лютому — 29%), негативно — 21% (у лютому — 24%).
Коментарі
1