Політикам та "професійним патріотам", які скаржаться, що народ їх не почув, треба просто пошвидше звільнити місце для інших - впевнений екс-консультант Юлії Тимошенко з питань взаємодії зі ЗМІ, ведучий рок-програм Олексій Ковжун.
"Я таким людям лише одне можу сказати: "давайдосвидания"! Наступний, - говорить іміджмейкер. - Коли людина навіть відкритим текстом про це говорить. Ну й такі люди про себе думають? Скажімо, я точно знаю, що не сідав на велосипед років 20 і точно знаю, що не вийду переможцем на велосипедних перегонах. Так я в них і участі не беру. А коли "15 років ми старалися й нічого не вийшло..." - так якого біса ти взагалі туди поліз? Зайнявся би своєю прямою справою - розчищенням трамвайних шляхів. Але таким допомагає легка неадекватність. Вона завжди допомагає".
За словами експерта, такий підхід нагадує йому ситуацію з хворобою Альцгеймера.
"Раніше люди вважали, що існує навіть не хвороба, а такий собі стан, як старечий маразм. Вважалося, що от людина дожила до старості - й почалося. Бо а що ж ви хочете. Немає? Ну, значить, пощастило. А коли з'явилась назва "хвороба Альцгеймера" - виявилось, що це не стан, а певне захворювання. Так, ми ще не можемо йому запобігти й погано вміємо його лікувати. Але ми вже можемо полегшувати його перебіг. І оскільки ми знаємо, що це хвороба - то ми зайняті процесом її лікування", - роздумує Ковжун.
"Так і тут. Якщо ти кажеш, приміром: "От, блін, не вийшло! Ну а що ж ви хочете - вони ж мені не дали", - то в тебе немає жодних важелів впливу на ситуацію. А якщо ти кажеш? "От я просрав!" Ага, а як? А як зробити так, щоб не просрати наступного разу? І тоді в тебе з'являється можливість із цією штукою якось працювати", - продовжив він.
Повне інтерв'ю з Олексієм Ковжуном читайте у свіжому номері журналу "Країна".
Опубліковане відео є частиною документального проекту "Двадцять друга осінь", над яким працюють журналісти Gazeta.ua. Його мета - на тлі виборів показати, чим живе українське суспільство, до чого прагне і чого зараз у силах досягти. З ідеями та зауваженнями щодо проекту пишіть на 22 @gazeta.ua.
Коментарі
12