Ексклюзиви
середа, 30 жовтня 2024 00:45

Спецтема: Війна Росії проти України

Західні посадовці і українські командири стурбовані перспективами війни в найближчі півроку - The Economist

Західні посадовці і українські командири стурбовані перспективами війни в найближчі півроку - The Economist
На Заході стурбовані здатністю України стримувати російські наступи. Фото: Міноборони

Західні посадовці та багато українських командирів дедалі більше стурбовані розвитком війни та здатністю України стримувати російські наступи впродовж наступних шести місяців.

Проблема полягає не стільки у втраті територій, що далися Росії величезною ціною, скільки у поступовому виснаженні чисельності і якості українських сил, повідомляє The Economist.

Підрозділи ЗСУ недоукомплектовані й перевантажені, виснажені значними втратами.

"Попри новий закон про мобілізацію, що набув чинності в травні, в армії, за винятком кількох бригад, з труднощами проводиться заміна: молоді чоловіки неохоче підписують контракти на службу, яка у кращому випадку не має визначеної дати, а у гіршому - стає квитком в один кінець", - йдеться в матеріалі.

Також одна з головних причин - послаблення української протиповітряної оборони.

За словами заступника міністра оборони України Івана Гаврилюка, в ЗСУ обмежені запаси снарядів. Наразі Росія має вдвічі більше артилерійських боєприпасів, а також танків і бронетехніки. Чим менше вогневої потужності та броні, тим більша залежність від піхоти та тим більші втрати, додає посадовець.

Україні вдалося утримати Покровськ, що стало неприємним ударом для Путіна. Але на інших ділянках фронту Росія прориває українську оборону.

"У Куп'янську російські війська розділили українські підрозділи біля річки Оскіл. У Часовому Яру через пів року спроб захопити місто окупанти перетнули канал Сіверський Донець - Донбас. Також вони зайняли висоти в районі Вугледара та просуваються до Курахового з двох напрямків. У Курській області Росії Україна втратила близько половини територій, які вдалося захопити на початку операції", - пише журнал.

На полі бою Росія продовжує покладатися на примітивні тактики, що призводять до масових втрат. Рішення залучити тисячі північнокорейських солдатів свідчить про те, що російські підрозділи також зазнають тиску, пише The Economist.

"Зараз у Росії недостатньо сил для масованих дій. Якщо вони досягнуть прориву, вони не зможуть його використати", - зазначив старший представник НАТО.

Країна-агресор мобілізує близько 30 000 чоловіків на місяць. Це недостатньо для досягнення поставлених цілей, але достатньо, щоб компенсувати колосальні втрати за останні місяці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія відправить на війну хворих на гепатит В і С

Військова промисловість Росії частково залежить від відновлення запасів часів Радянського Союзу. Критично важливої бронетехніки стає все менше. Однак виробничих спроможностей в Росії все ще більше, ніж у Заходу, пише видання.

Росія не може воювати вічно. Однак занепокоєння серед американських, європейських та українських посадовців полягає в тому, що з нинішніми тенденціями "момент, коли Україна зламається, може настати раніше".

Песимістичний настрій помітний і у зміні риторики США. Ті, хто займається детальним плануванням у Пентагоні, кажуть, амбіції відвоювати захоплені РФ території поступилися місцем "запобіганню поразки", зазначає видання.

"На цей момент ми все більше думаємо про те, як Україна має вижити", - сказало The Economist джерело, залучене до цього планування.

Війна в Україні може завершитися вже наступного року, якщо вдасться реалізувати план перемоги, глава держави Володимир Зеленський заявив під час свого виступу у Верховній Раді 16 жовтня.

Зараз ви читаєте новину «Західні посадовці і українські командири стурбовані перспективами війни в найближчі півроку - The Economist». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути