За час дії формули "Роттердам+" нанад удвічі збільшилися зарплати шахтарів.
Про це написав екс-голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк у Facebook.
Екс-глава НКРЕКП навів офіційні дані Держкомстату.
"7036 грн - середня заробітна плата шахтаря на момент затвердження" Роттердам+" у березні 2016-го. 15 289 грн - середня заробітна плата шахтаря у червні 2019-го, останньому місяці дії "Роттердам+". Висновок: за період дії прозорої формули і прив'язки до світових цін на енергетичне вугілля, т. зв. "Роттердам+", зарплати шахтарів зросли на 8253 грн на місяць, що відповідає зростанню понад 117%", - написав Вовк.
Таким чином 73 тис. осіб, що працюють у галузі видобутку вугілля, отримують вдвічі більшу зарплату завдяки прив'язці до світових цін на вугілля.
"Додатковий зарплатний фонд на рік: плюс 99 тис. грн на одного працівника, плюс 7,2 млрд. грн на всіх працівників", - повідомив Вовк.
Нагадаємо, на думку експертів, введення формули "Роттердам+" врятувало вугільну галузь від кризи і забезпечило справедливі ціни в енергетиці. Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець заявив, що державні шахти з моменту прийняття формули отримали додатково понад 10 млрд грн.
Методологія розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (відома як формула "Роттердам+") була затверджена Національною комісією, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, 3 березня 2016-го.
Згідно з нею вугільна складова у тарифі на електроенергію заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Амстердам-Роттердам-Антверпен). З 1 липня 2019-го у зв'язку з введенням в Україні нового ринку електроенергії дія формули "Роттердам+" припинилася.
Коментарі