Представники Партії регіонів та опозиції 1 лютого провели переговори щодо підготовки заяви Верховної Ради про реалізацію евроінтеграційних прагнень України.
Сторони пішли на поступки, але в тексті залишилися ключові розбіжності, які можуть зірвати переговори, пише "Комерсант-Україна" в публікації "У пошуку спільних європейських цінностей".
"Ми практично завершили роботу, узгоджено 99,01% тексту. Залишилися деталі", - повідомив голова комітету Григорій Немиря ("Батьківщина") за підсумками закритих переговорів із "регіоналом" Сергієм Тігіпком.
Однак із документів випливає, що залишилися принципові розбіжності. І джерела по обидва боки запевнили видання, що не збираються поступатися.
При цьому раніше влада й опозиція вже пішли на деякі компроміси.
Так, згадування про Митний союз виключили з заяви (до того опозиція вимагала зафіксувати відмову від вступу в МС, а в ПР погоджувалися лише на формулювання про "адаптацію тільки тих норм МС, які не суперечать Конституції").
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кваснєвський і Кокс завтра прилетять до Луценка на вертольоті
Найбільш значною поступкою опозиції стала відмова від згадування у заяві Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, а також терміну "політичні переслідування".
"Це був непростий крок, і ми розуміємо, чим це загрожує – щойно текст буде опублікований, на нас поллються звинувачення, мовляв, "знову здали Юлю". Але інакше узгодити текст було неможливо", - пояснило джерело газети.
Борис Тарасюк уже заявив, що після узгодження документ втратив "найважливіші положення". "Там не дарма був пункт про політичних в'язнів. Неважливо, називаємо ми їх прізвища чи ні, але якщо цю проблему (ув'язнення лідерів опозиції) не усунути, угода про асоціацію не буде підписана", - упевнений він.
У свою чергу, "регіонали" погодилися включити в текст посилання на нещодавні резолюцію Європарламенту та рішення Ради ЄС про умови підписання угоди про асоціацію з Україною, у яких Брюссель, зокрема, вимагає вирішити проблему вибіркового правосуддя.
Однак у ПР зажадали викреслити навіть абстрактні згадування про висунуті "умови" і "критерії" підписання УА. На думку "регіоналів", у заяві ВР має йтися, що угода про асоціацію буде підписана одразу після виконання сторонами "внутрішніх процедур".
Немиря зазначив, що в міжнародному праві термін "внутрішні процедури" означає технічну підготовку договору до підписання, а не виконання по суті.
Тігіпко ж заявив: "Ми не повинні брати на себе додаткові зобов'язання. Найважливіше для нас – проведення структурних реформ, необхідних Україні, і це зобов'язання ми прописали в тексті".
Остаточне рішення щодо проекту має бути ухвалене на засіданні фракції ПР 4 лютого – і якщо партія не піде на поступки, документ може бути "похований".
Коментарі
11