понеділок, 15 жовтня 2012 13:42

Віктор Ющенко взяв участь у святкуванні 70-річчя УПА на місці героїчних подій
11

Президент України 2005-2010 рр., лідер об'єднання патріотичних сил "Наша Україна" Віктор Ющенко взяв участь в урочистостях з нагоди свята Покрови та 70-річчя УПА, які пройшли на Тернопільщині – у форпості визвольної боротьби, на території музейного комплексу "Штаб УПА-Південь" поблизу села Антонівці Шумського району.

Героїв згадували молитвою в урочищі Дігтярня поблизу села Антонівці. Саме там  навесні 1943 року було закладено табір УПА, а в квітні 1944 року, неподалік від села, відбувся бій між загонами УПА, що разом із селянами нараховували близько 5 тисяч осіб, та 30-тисячними військами НКВС. Ця подія відома в історії як бій під Гурбами. Після поразки повстанців села Гурби і Антонівці спалили, а людей вивезли, і дотепер невідомо скільки всього загинуло осіб.

Молебень у каплиці Покрова Пресвятої Богородиці відправили священики Української православної церкви Київського патріархату. Третій президент України Віктор Ющенко, який також взяв участь у молебні, у своєму слові перед громадою зазначив, це свято якнайбільше уособлює визвольний рух українців.

"У цей день завжди консолідувалась українська нація. Яка найбільша мрія була у наших дідів-прадідів, у тисяч хлопців і дівчат, які полягли у цих лісах? Вони хотіли мати власну державу. Кожне покоління боролося за цю мету. 300 років тому їх назвали "мазепинцями", 100 років назад їх назвали петлюрівцями, 60 років тому – "бандерівцями". І кожне українське покоління родило покоління, яке було провідниками національної ідеї і боролося за цю мету", – нагадав Віктор Ющенко.

Він додав, що роками із свідомості українців намагалися стерти пам'ять про власних героїв. "Довгий час Україна була розділена між різними імперіями, у нас відбирали мову, церкву, культуру, нам нав'язували чужих героїв. Моєму покоління казали, що ваш герой – Павлік Морозов, а Мазепа – зрадник, Бандера і Петлюра – зрадники. Необхідно було десятиліття, щоб ми повернули своїх героїв, почали відверто говорити про сторінки власної історії та відроджувати національні традиції", – сказав Віктор Ющенко.

Саме його указами було присвоєно звання Героїв України Степану Бандері та Роману Шухевичу, однак із зміною влади ці укази було скасовано.

"Це зумовлено тим, що, на жаль, в державі немає єдиної поки що думки щодо визвольних змагань українців. Проблема також в тому, що прийшли слабкі політики, а слабкий політик завжди буде тримати середню лінію. Лише зміна національного курсу може привести до формування єдності українців, відродження національних цінностей та визнання істинних героїв української історії. Тому 28 жовтня потрібно обирати не милозвучні гасла, не лисих чи кучерявих, молодих чи старих. Потрібно обирати ідею і національний курс. 28 жовтня має стати днем патріотичних сил, які здатні відстояти державу, національні інтереси, а з цим – і забезпечити добробут українців", – наголосив Віктор Ющенко.

Він також привітав жителів області, адже для них Українська повстанська армія - це не лише сторінка в історії і не лише пам'ять, це життя, це трагедія, яка торкнулась кожної родини: "Вітаю живих свідків нашого найвизначнішого патріотичного руху, воїнів УПА, бажаю їм здоров'я і довгих літ. А тим, хто уже біля Господа, – нехай наші молитви дійдуть до них. Ми пам'ятаємо наших героїв, не забуваємо про їхні подвиги, ці люди заслужили й загальнодержавне визнання".

На повстанському цвинтарі відбулась панахида за загиблими.

У відтвореному приміщенні штабу УПА групи "Волинь-Південь" Віктор Ющенко дав прес-конференцію.

Під час перебування на Тернопільщині лідер "Нашої України" також взяв участь в зібранні Великої Козацької Ради, на якій обговорювалося питання об'єднання козацьких організацій в єдину структуру, а також привітав учасників 10-го ювілейного Фестивалю козацької пісні "Байда".

Зараз ви читаєте новину «Віктор Ющенко взяв участь у святкуванні 70-річчя УПА на місці героїчних подій». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

15

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути