Ексклюзиви
неділя, 31 грудня 2023 20:30

Спецтема: Війна Росії проти України

"Виграєте війну, тоді і створимо суд" – чому досі немає "трибуналу для Путіна"

"Виграєте війну, тоді і створимо суд" – чому досі немає "трибуналу для Путіна"
Якщо є злочин, то того, хто його вчинив, треба переслідувати, наголосила Олександра Матвійчук. Фото: Суспільне

Україні зараз доводиться переконувати світ, що не треба чекати завершення війни, щоб створити спеціальний трибунал для російських воєнних злочинців.

Якщо є злочин, то тих, хто його вчинив, треба притягнути до відповідальності. І відкладати ці правові процедури немає жодного сенсу. Про це в інтерв'ю Gazeta.ua розповіла Олександра Матвійчук. Вона – українська правозахисниця та голова організації "Центр громадянських свобод", яка 2022 року отримала Нобелівську премію миру.

"Нам зараз доводиться переконувати, що не треба чекати завершення війни, щоб створити трибунал щодо агресії. Більше того, не важливо, як і коли ця війна закінчиться. Якщо є злочин, то того, хто його вчинив, треба переслідувати. І відкладати ці правові процедури немає жодного сенсу. Правосуддя не має залежати від сили авторитарних режимів", – сказав Матвійчук.

Мовиться про логіку, яка лежить в основі політичних рішень, додала правозахисниця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Ми маємо створити трибунал для Путіна вже зараз" – Олександра Матвійчук

"Мовляв, якщо виграєте війну, тоді і створимо суд. Але прямо про це так ніхто не скаже. До всього, у різних держав досить різна позиція. Наприклад, Естонія, яка сама пережила радянську окупацію, підтримує створення трибуналу тут і зараз. А от країни Африки дуже далекі від нашого контексту. Вони продовжують торгувати з Росією і допомагають обходити санкції. Нам доведеться багато попрацювати, щоб переконати лідерів різних держав-учасниць ООН цю ідею підтримати. Бо це не тільки проблема України. Безкарність заохочує інших авторитарних лідерів робити теж саме у різних частинах світу. На те це і міжнародні злочини – де б вони не відбувалися, такі дії становлять загрозу людству в цілому", – наголосила Матвійчук.

Росія використовує воєнні злочини як метод ведення війни. На окупованих територіях цілеспрямовано винищують активних людей - журналістів, громадських активістів, священників, митців, мерів. Це робиться з метою утримати ці території у покорі.

Зараз ви читаєте новину «"Виграєте війну, тоді і створимо суд" – чому досі немає "трибуналу для Путіна"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути